Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Методична робота

1 2 3
Останній рік докорінно змінив життя України. Нашій нації довелося пережити багато жахливих подій, про які раніше не могли й подумати в ХХІ столітті, та сьогодні історія безжальна... Вона назавжди закарбується у серцях українців нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний початок 2014-го... За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею. Він об'єднав десятки тисяч українців з різних областей, районів, які пліч-о-пліч до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість. На столичному Майдані не було бідних чи багатих, сильних чи слабких, як не було і немає Сходу чи Заходу... Рівність і братерство – основна рушійна сила, яка підкорила Україну та весь світ. Майдан змінив свідомість людей. Не лише тих, хто їздив до Києва, а й тих, хто був вдома й допомагав, молився за український народ.
 «Волинська Січ», яка з’явилася у складі самооборони Майдану 19-20 січня 2014 року, складалася з активістів Волинської, Рівненської та Тернопільської областей, території, які колись охоплювала Волинь. Під час протистоянь із спецзагонами саме 35 сотня «Волинська Січ» понесла чи не найбільші втрати серед самооборонівців Майдану.
Побратими «Волинської Січі» постійно були на передовій.  Усі хлопці були молодими, відчували долю України у собі та хотіли змін. 35 такий порядковий номер отримала «Волинська Січ» у Самообороні майдану. До лав сотні увійшли люди, які були на Майдані від початку подій Революції гідності.  Як і інші загони самооборони, «Волинська Січ» була призначена для забезпечення безпеки учасників протестів, підтримання громадського порядку на території, контрольованій активістами. 
Сотні на Майдані мали різні види діяльності — від організаційної та господарчої до медичної та бойової, «Волинська Січ»  була бойовою. Як складова частина Самооборони Майдану сотня ставила перед собою такі завдання:
v                     зберегти суверенітет та єдність України;
v                     відстояти європейський вибір України;
v                     захистити права і свободи громадян;
v                     чинити спротив діючому злочинному режимові до повного його усунення.
         Ще рік тому такі вигуки, як «Слава Україні! Героям слава!» були просто вітальними словами… лише словами, якими розпочинали свою промову численні оратори зі сцен Майданів не лише на теренах нашої держави. Але наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – Небесна Сотня. Це герої,  котрі у найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя усіх у цій країні, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
 З початку трагічних подій на сході України рокитнівчани активно відгукнулися на потреби наших військових та ні в чому не винних цивільних людей охопленого страшною війною Донбасу. Мешканцями району відправлено десятки, сотні тонн різних вантажів в охоплений полум’ям війни регіон. Асортимент різних речей, товарів, продовольства – найширший. Дуже великий внесок у загальну справу вніс віруючий люд і особисто єпископ церков, християн віри євангельської Житомирської області наш земляк карпилівчанин Володимир Бричка, який за всебічним сприянням керівництва Рокитнівської районної ради організовував збір всього необхідного для фронту, безліч разів побував з гуманітарною місією в найбільш кризових населених пунктах Донбасу, де ділом і словом Божим допомагав нашим військовим та місцевому мирному населенню. Благодійницьку місію він продовжує виконувати і зараз. Не так давно гуманітарну допомогу зі США, отриману по релігійних каналах, карпилівські молоді віряни цієї церкви розфасували у продуктові пакети з написами «Молимося за мир» і завантажили у фургон для відправки на схід країни. Супроводжував гуманітарний вантаж до місць призначення сам Володимир Дмитрович. З цією благородною метою рокитнівчани побували у військових частинах Слов’янська та селах, містах, у яких і понині не припиняються бойові дії – Миронівка, Авдіївка, Піски. Роздавали продукти бійцям на позиціях, закуповували на місці для них хліб, солодощі, фрукти. Допомагали і місцевому населенню, в основному одягом.  
Окрім гуманітарної місії наші земляки підготували яскравий і високопатріотичний захід, який відбувся нещодавно в училищі: зустріч студентів з учасниками вокального ансамблю «Кулі з Майдану». Солісти – Зеник Медюх та Максим Перев’язко. Вони стояли разом на Майдані, разом боролися за незалежність і свободу України, а нині разом співають свої чудові пісні. Всі твори, які вони виконували, наснажені духом братерства, єдності, патріотизму. Свій виступ співаки доповнювали цікавими розповідями. Зеник і Максим виявилися людьми високоінтелектуальними, творчими, нікого не залишали байдужими їхні правдиві історії. Співали пісні, які народилися з кіптяви шин на Майдані, і пісні вояків УПА, народні пісні. Дружно та одноголосно їх підтримували студенти, співали разом, дарували квіти героям.
методичного об'єднання викладачів терапії педіатрії та фармакології медичних навчальних закладів Рівненського регіону:

«Патологія крові у дорослих та дітей: проблеми і перспективи»
м. Рокитне                                                                                         27 листопада 2014 року
Зустріч за круглим столом, ведуча - Хмеляр Інеса Макарівна
1100-1120 «Значення та сучасні підходи до застосування сто­вбурових клітин пуповинної крові у клініці внут­рішніх хвороб -
Джула Ірина Миколаївна викладач терапії, Рів­ненський базовий медичний коледж.
II20-II50  «Перспективи трансплантації стовбурових клітин пуповинної крові у комплексному лікуванні хво­рих з гематологічною патологією» -Гонтарук Галина Василівна - викладач клінічних дисциплін терапевтичного циклу, Дубенський меди­чний коледж.
1150-1220 «Гемобластози у дітей. Гострий лейкоз: сучасний погляд на проблему» -
Кірічек Віктор Миколайович голова циклової ко­місії, Рівненський базовий медичний коледж.
1220-1240«Вітамінодефіцитні анемії. Діагностика та профі­лактика» -
Вакулка Валентина Федорівна - голова циклової комісії, Костопільська філія.
1240-1300 «Тромбоцитопенічна пурпура: сучасний погляд на діагностику та лікування» -Попчук Майя Василівна - викладач внутрішньої медицини, Рокитнівське медичне училище.


Об'єднане заняття школи викладача-початківця:
«Педагогічна ефективність інтегративного навчання в медичній освіті»
1300-1320 «Роль міжпредметних зв'язків у формуванні на­вчальних компетентностей студента-медика» -Хмеляр Інеса Макарівна - к.п.н., завідувач навчаль­но-методичним відділом, Рівненський базовий меди­чний коледж.
1320-1340 «Педагогічна ефективність інтегративного на­вчання при викладанні клінічних дисциплін хі­рургічного профілю» -
Романовський Микола Ярославович - викладач хі­рургії, Дубенський медичний коледж.
1340-1400 «Шляхи реалізації міжпредметних зв'язків у ме­дичному коледжі у процесі вивчення хімічних ди­сциплін» -
Лукащук Ілля Миколайович - викладач хімії, Рів­ненський медичний коледж.
1400-1420 «Інтегративний підхід до викладання суспільних дисциплін у сучасному навчальному процесі» -Кисорець Людмила Іванівна - викладач суспільних дисциплін, Рокитнівське медичне училище.
В училищі пройшов ІІ етап  V Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. В цей ювілейний шевченківський рік була найбільша кількість учасників конкурсу: 26! 16 студентів-першокурсників і 10 студентів ІІ-х курсів. В лідери вийшло 8 студентів, проте ніхто з них не набрав максимальну кількість балів (42). А перемогу здобули: Ковбасюк Інна ІІ-Б (40 балів) та Давидюк Наталія з І-Б (37 балів). Вони захищатимуть честь свого училища на ІІІ етапі Конкурсу.
5 груп студентів перших курсів училища 7 листопада 2014 р. взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності «Піонер на ниві електроніки». Напружені були обличчя студентів, уважно слухали текст радіо диктанту. Переможці будуть відзначені на День студента.
Відбулося показове заняття-семінар з культурології  на тему: «Відомий і невідомий Тарас Григорович Шевченко». Мета заняття: ознайомитись із творчою діяльністю Т. Г. Шевченка як видатного художника, його найвідомішими творами живопису;  розкриття внеску Т. Шевченка у розвиток української культури XIX ст. та сучасності; розвивати вміння самостійно отримувати знання і творчо їх використовувати, сприймати та аналізувати твори образотворчого мистецтва, формувати інтерес до культурних надбань усього людства; виховувати повагу до мистецтва, почуття гордості за свою країну, громадську позицію, художньо-естетичний смак.

Заняття проводилось у формі подорожі. Розпочато заняття із перегляду кінофільму: «Невідомі сторінки біографії Т. Шевченка», де студенти дізналися про невідомі факти життя та творчості великого генія. На занятті було проведено різні форми опитування: вікторина «Цікаві сторінки біографії», портретна галерея. А закріплення заняття відбулося у формі діалогу «Чи модний Т. Г. Шевченко сьогодні?» та анкетування про творчість Т. Шевченка на сучасному етапі. Присутнім та гостям роздано пам’ятку про заняття-подорож.
11 березня відбувся виховний захід, присвячений 200-річчю з Дня народження Т.Г. Шевченка. Організатором заходу були викладачі української мови, літератури та іноземної Лозян В.В, викладач німецької мови Кулакевич І.Ф. В заході взяли участь студенти 1-го курсу спеціальності «Лікувальна справа». Під час заходу учасника співали пісні за Т.Г. Шевченка в сучасній обробці, грали на бандурі, читали вірші українською та іноземними мовами, продемонстрували уривок із «Катерини» Шевченка. Виховний захід супроводжувався відеоматеріалами, відзнятими і змонтованими студентами-першокурсниками.

Кольори від самого народження оточують кожного з нас, проте ми рідко замислюємося над тим, яке значення в нашому житті вони мають. Життя яскраве тоді, коли воно наповнене фарбами, кольорами та відтінками.
Ще стародавні цілителі помітили, що дія кольору допомагає відновити душевну рівновагу і позбутися хвороб. За допомогою кольору людина сприймає 80 % інформації. Кольори та їх відтінки по різному впливають на настрій і самопочуття. З того, який колір людині до вподоби, можна дізнатися про її характер, бажання, настрій і навіть про стан здоров’я.

Саме з метою розкриття значення кольору для людини в нашому навчальному закладі було проведено відкритий виховний захід на тему: «Кольори в нашому житті». Студенти підготували цікавий матеріал про значення тих чи інших кольорів як в одязі, інтер’єрі, так і при лікуванні хвороб. Були проведені цікаві тести, на основі яких присутні багато нового дізналися про свій настрій, сильні та слабкі сторони свого характеру, в залежності від вибору кольорів. А перегляд презентації та цікавого відео підняли настрій як студентам так і викладачам.
об'єднаного засідання голів
циклових комісій медичних навчальних
закладів І-ІІ рівнів акредитації
Рівненського регіону:
"Проблема професійного вигорання
педагогічного та медичного працівника"
м. Рокитне                                                                                  20 березня 2014 року
Зустріч за круглим столом, ведуча - Хмеляр Інеса Мака рівна
1100-1120  «Профілактика та подолання синдрому "профе­сійного вигорання"» -
Пасічнюк Ірина Миколаївна - практичний психо­лог, Рокитнівське медичне училище.
1120-1140 «Побудова відносин із керівником та колегами на засадах загальнолюдських цінностей як складова профілактики запобігання професійного виго­рання» -
Лукащук Микола Миколайович - методист, к.п.н., Рівненський базовий медичний коледж.
1140-1200 «Стрес - як основа синдрому професійного виго­рання» -
Святецька Алла Василівна - голова циклової комі­сії загальноосвітніх дисциплін, Костопільська філія.
1200 -1220 «Основні проблеми професійного виснаження пе­дагога» -
Бойко Людмила Миколаївна - голова циклової ко­місії, Лубенський медичний коледж.
1220-1240 «Виникнення синдрому "професійного вигоран­ня" представників професій типу "людина-людина"» -
Жежук Галина Павлівна - голова циклової комісії, Рокитнівське медичне училище.

1240-1300 «Синдром професійного вигорання медичних пра­цівників терапевтичного відділення» -Баб'як Олена Вікторівна - голова циклової комісії, к.м.н., Рівненський базовий медичний коледж.
1300-1320 «Психологічні особливості синдрому професійного вигорання серед молодших спеціалістів з медич­ною освітою у закладах хоспісної і паліативної допомоги» -
Гладин Алла Миколаївна - практичний психолог, Лубенський медичний коледж.
1320-1340 «Феномен професійного вигорання педагога» -
Шарапа Ганна Федорівна - викладач психології, Рі­вненський базовий медичний коледж.
1340-1400 Вправа-тренінг з удосконалення особистого життя Кулакевич Ірина Федорівна - завметодкабінетом, Рокитнівське медичне училище.
1400-1430 Діалоги, прийняття пропозицій.
Засідання голів циклових комісійМетодобєднання

Пройшов декадник ЦК загальноосвітніх та соціально-економічних дисциплін. В рамках цього декадника відбулися цікаві заходи: заняття з використання інтерактивних методів, різноманітні змагання, обговорення методичних новинок. Найбільш цікавими і змістовними було заняття з математики (викладач Прохоренко А.В.) на І курсі майбутніх стоматологів «Загальна схема дослідження функції та побудова її графіка». Не менш цікавим було семінарське заняття з основ економічної теорії (викладач Кисорець Л.І.) «Сутність, структура та механізми ринку», яке пройшло в групі ІІ курсу спеціальності «Стоматологія ортопедична». Різноманітні змагання, рольові ігри переконали студентів, що економіка наука надзвичайно цікава.
Всіх зачарувало заняття з світової літератури, яке провела викладач Таргоній Т.І. на І курсі спеціальності «Сестринська справа». Тема: «Японський письменник Кавабата Ясунарі, відображення чайної церемонії, повісті «Тисяча журавлів». Чарівні японки демонстрували справжню чайну церемонію і знання культури цієї країни. 

20 лютого 2014 року проведено відкрите практичне заняття на тему: «Десмургія».
Спочатку були перевірені теоретичні знання з допомогою тестів, а потім студентки ІІІ курсу відділення «Сестринська справа» накладали бинтові пов’язки на швидкість, «всліпу», тобто із зав’язаними очима, розв’язували ситуаційні задачі, в яких повинні були самостійно вирішити, яка пов’язка показана в цьому випадку і накласти її.

Студентки продемонстрували відмінні знання і вміння, за що отримали належні оцінки.
24 січня 2014 р. на базі Рокитнівського медичного училища відбулася наукова конференція
ПРОГРАМА
наукової конференції
     м. Рокитне                                                                                  24 січня 2014 року
1100-1120 «Роль експериментально-дослідницької діяльно­сті викладача та студента у формуванні сучасної медичної еліти» -
Сабадишин Ростислав Олексійович
 - директор Рівненського базового медичного коледжу, д.м.н., професор.
1120-1140   «Роль креативного спілкування викладача та студента у формуванні дослідницької спрямова­ності особистості студента» -
Таргоній Ірина Іванівна
 - методист, Костопільська філія.
1140-1200   «Інноваційні технології як засіб розвитку творчих здібностей студента-медика» -
Хмеляр Інеса Макарівна
 - к.п.н., заступник дирек­тора з методичної роботи,    Рівненський базовий медичний коледж.
1200-1220  «Дослідницька діяльність, як важлива складова роботи викладача-стоматолога» -
Ничипорчук Наталія Федорівна - викладач сто­матологічних дисциплін,   Рокитнівське   медичне училище.
1220-1240 «Формування комунікативної компетенції у сту­дентів медиків під час занять в терапевтичному гуртку» -
Ткачук Наталія Іванівна
 - викладач внутрішньої медицини, Лубенський медичний коледж.
1240-1300  «Формування етнокультурної компетентності студента-медика у сучасній українській державі» -
Патяка Олексій Олександрович
 - к.іст.н., викла­дач історії України, Рівненський базовий медичний коледж.
1300-1320  «Впровадження елементів експериментально-дослідницької діяльності при викладанні дисци­плін хірургічного профілю» -
Архипчук Юрій Валерійович - голова циклової комісії, Костопільська філія.
1320-1340 «Експериментально-дослідницька робота викла­дача хімії і медичної хімії як засіб формування фахових компетентностей майбутніх молодших спеціалістів з медичною освітою» -
Коритнюк Оксана Михайлівна - викладач хіміч­них дисциплін, Лубенський медичний коледж.
1340-1400  «Вплив духовних цінностей на професійну компетентність студента-медика» -
Кочубей Олег Миколайович - викладач релігієз­навства, Рівненський базовий медичний коледж.
1400-1430   Діалоги, прийняття пропозицій.

У роботі конференції взяли участь понад 30 викладачів.
Фото галерея

З  2 по 6 грудня 2013 р.  в нашому училищі пройшов  Тиждень психології
в рамках якого були проведені наступні заходи:
Акція «Афоризм». На кожному кабінеті були розміщені повчальні афоризми про медицину,  життя,  навчання та дружбу.
Усі бажаючі мали змогу пройти психологічні тести, щоб більше дізнатися про себе, свої можливості.
Акція «Лист психологу». Біля кабінету психолога була розміщена поштова скринька. Впродовж тижня студенти могли написати «Лист психологу», відповідь на який обов’язково отримали.
Акція «Мудрі повчання». Помічники психолога – члени психологічного гуртка пропонували викладачам і студентам вибрати з чарівної скриньки мудре повчання великих вчених, яке в подальшому обов’язково знадобиться та буде  повчальним для них.
Просвітницько-психологічний захід на тему: «Кольори в нашому житті».
На перервах  студенти проводили експрес-інтерв’ю на тему «Твоє студентське життя».
Студенти мали змогу поліпшити свої комунікативні та емпатійні якості, підвищити самооцінку  під час тренінгових занять.
Відбувся конкурс газет «Цікава психологія» та тестування викладачів.
Пройшли тематичні консультації для студентів  «Що таке конфлікт і як з нього вийти».
В читальному залі проведена виставка психологічної літератури «Доторкнись до світу психології».
В гуртожитку відбулася зустріч зі студентами  і засідання круглого столу на тему: «Скажемо СНІДУ – Ні!»
Практичний психолог: Пасічнюк І.М. 
засідання методичного об’єднання  завідувачів денних відділень вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області, яке відбулося 21 листопада.
10:30 - 11:00 – Зустріч та реєстрація учасників об’єднання.
11:00 - 11:15 – Відкриття засідання.
Про навчально-матеріальну                       базу навчального закладу.
/Лазурін О.О. – в.о. директора Рокитнівського медичного училища/
11:15 - 11:45 – Вступне слово про організацію та проведення контролю у роботі заввідділень ВНЗ І-ІІ р.а.
/Дмитрійчук К.О. – методист базового технікуму НУВГП/
Організація роботи завідувача відділення з контролю за успішністю та дисципліною студентів.
Організація роботи із студентським активом.
Організація та проведення контролю за самостійним вивченням програмного матеріалу.
(з досвіду роботи заввідділенням  Рокитнівського медичного училища) 

11:45 - 12:45 – Круглий стіл.
 «Ефективна організація роботи з контролю за успішністю та дисципліною студентів – 
запорука професійного становлення майбутнього спеціаліста»
/Паюк Л.В. – заввідділенням                                 Рокитнівського медичного училища/

12:45 - 13:00 – Підведення підсумків.
11 листопада понад 200 студентів Рокитнівського медичного училища виявили бажання писати разом з усією громадяністю Всеукраїнський диктант національної єдності «Піонер на ниві електроніки»
Уважно слухали студенти голос Київського диктора, старанно виводили кожну літеру. І результат не поганий: на «відмінно» не написав ніхто, але 46% студентів написали диктант на «7» і «9» балів.
1 2 3