Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Історія училища

Все про училище

Чарівне Полісся, край предковічних лісів, мальовничих озер, чудових людей. Тут вже в 50-х роках минулого століття гостро відчувалась потреба в медичних кадрах, професійному медичному обслуговуванню населення,тому згідно наказу Міністерства охорони здоров'я Української РСР№406 від липня 1961р. в селищі Рокитне Рівненської області було відкрите медичне училище.
Організатором нового навчального закладу був головний лікар району Кривокульский Богдан Дмитрович. На його долю випала велика і відповідальна робота: вибір і підготовка приміщень, комплектації кадрів, створення належної матеріальної бази. Це завдання Богдан Дмитрович виконав успішно і 1 вересня 1961 року новостворене медичне училище розпочало свій перший навчальний рік...
Першим директором Рокитнівського медичного училища був Сагайдаківсь-кий  Георгій  Мілетнійович (1961-1968 рр.)
В 1961-1962 училище займало лише один нинішній корпус №2, де було  5 аудиторій і 2 кабінети. Медичну освіту акушерок здобували 1 група випускниць середньої школи, друга група майбутніх медсестер на базі 8 класу, всього 68 студенток.
В 1963 р. в училищі була створена бібліотека, завідувати якою призначено Павлюк Валентину Дмитрівну. Вона стала справжнім помічником , викладачам і студентам.
В 1962 - 1963 р. контингент студентів зріс на 64 чол. Тобто, в училищі навчалось 132 студенти. Вирувало студентське життя. В книгах наказів за ці роки є суворі догани,  накази про зняття стипендії,  численні подяки за відмінне навчання і активну участь в громадському житті.
1964 рік - важлива втіха в історії училища - відбувся перший випуск акушерок і медсестер.
В 1968 р. директором училища був призначений лікар-хірург Коваль Віктор Миколайович.
В цей період зміцніла матеріальна база, був побудований студентський гуртожиток на 100 місць, значно поліпшився інтер'єр аудиторій і кабінетів.
Нова віха в житті навчального закладу розпочалася в 1972 році, коли директором училища був призначений лікар-стоматолог Левченко Григорій Костянтинович. Протягом 24- річної роботи на цій посаді Григорій Костянтинович сформував педагогічний колектив справжніх однодумців, зробив великий внесок у зміцнення матеріальної бази навчального закладу. Під його безпосереднім керівництвом був побудований тир, студентська їдальня, новий корпус училища, спортивний зал, бібліотека, 2 читальні зали, танцювальний майданчик, проведено парове опалення.
Левченко Г.К. наполегливо працював і над підвищенням престижу професії медпрацівника: завдяки його активності в 1989 р. була відкрита спеціальність «Стоматологія ортопедична», а в 1994 р.- спеціальність «Стоматологія».
За багаторічну самовіддану роботу на посаді директора Рокитнівського медучилища Левченку Г.К. було присвоєно високе звання Заслуженого лікаря України.
В листопаді 2013 р. директором училища було призначено Демянчука Михайла Ростиславовича.
Нині Рокитнівське медучилище готує працівників для всіх регіонів України за 4 спеціальностями «фельдшер», «медична сестра», «зубний гігієніст», «зубний технік». В нас навчаються 407 студентів. Навчально-виховний процес забезпечують:
35 висококваліфікованих викладачів, з яких:
2 удостоєні звання « Відмінник народної освіти України».
15 викладачів вищої категорії.
4 викладачі-методисти.
Структуру освітнього процесу складають 5 циклових методичних комісій. Студенти Рокитнівського медичного училища проходять навчально-виробничу практику на базі кращих лікувальних закладів Рівненщини.
Матеріально-технічна база училища складає 5884 м2, в тому числі навчальна площа 3603 м2, функціонують 10 аудиторій для теоретичних занять, 30 навчальних кабінетів та лабораторій, функціонує бібліотека загальною площею 95.5м2, яка нараховує понад 22 тис. посібників, світлий просторий читальний зал на 20 місць. В гуртожитку обладнані 2х і 3х містні кімнати, кухні, санвузли.
Навчальний заклад має чудовий сучасний спортивний зал площею 350 м2, обладнаний стаціонарними приладами. Тут діє душова кімната, 2 роздягальні, інвентарна кімната.
До послуг студентів працює їдальня на 220 посадових місць, загальною площею 195 м2, де організовано безкоштовне харчування студентської молоді до 18 років, які мають статус постраждалого від аварії на ЧАЕС.
За роки своєї діяльності Рокитнівське медичне училище випустило близько 5 тис. середніх медичних працівників, які нині працюють у різних регіонах України та далеко за її межами. Їм усім притаманне високе почуття відповідальності, милосердя і готовності прийти на допомогу хворим.
Серед викладацького складу училища панує атмосфера творчого пошуку нових шляхів і методів навчання молоді, у стосунках викладачів і студентів переважає толерантність і демократизм, взаємоповага і взаєморозуміння.