Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Виховна робота

1 2 3 4 5
Виховання студентської молоді постійно у центрі уваги та контролю адміністрації училища. Щорічно на засіданнях педрад розглядаються ряд питань цієї багатогранної роботи.

>Вечір Знайомства. Першачки - у розвагах новачки!
>День Знань
>Special For's Day
>Екскурсія до Київського військового госпіталю
>"На крилах прощального вальсу"
>Акція «Скажемо курінню - НІ»
>Міс гуртожитку - 2017
>Виставка-ярмарка "Мій Рідний Край"
>День Європи
>Всесвітній день медичної сестри
>RMU life - saver
>Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
>Круглий стіл
>"Чорнобильська трагедія - одвічний слід на Україні"
>Твій дім - планета Земля
>Великодній кошик
>Спортивно-розважальний конкурс до Дня сміху "Шалені перегони"
>Всесвітній День боротьби з туберкульозом
>Інтелектуальна гра "Розумники"
>Вечір поезії Т.Г. Шевченка "Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш"
>Святковий концерт до Дня 8-го Березня
>Вечір пам'яті репресованих письменників "Світовий голос любові"
>Виховний захід на тему: "Герої не вмирають..."
>Виставка Афганістан
>Обпалена юність - Афган
>День Святого Валентина
>Ярмарка "Солодка Валентинка"
>День студентської моди
>День Всесвітньої боротьби з раком
>«22 PushUpChallenge»
>Крути, вони боролися щоб перемогти
>Виставка "22 січня - День вшанування пам'яті перших Героїв Небесної Сотні"
>Щедрик, щедрик, щедрівочка
>День Соборності
>Акція "Прийміть новорічні вітання"
>Нагородження волонтерів
>Зустріч з братами Капрановими
>День гідності
>День студента
>Акція "Не будь байдужим!"
>Допомога людям похилого віку
>Посвята першокурсників
>День вишиванки
>Річниця народження І.І. Мечнікова
>Чорнобиль
>Патріотичне виховання
>Кулі з Майдану
>Шевченківські дні
>Збереження духовного, морального та фізичного здоров'я
>Депресія та методи її подолання
>День психолога
>Психологічна мотивація до працевлаштування
>Конфлікти та шляхи подолання
>Україна понад усе
>Голодомор 1932-33 р.р.
>День студента
>Акція "Добро жменями"
>День вчителя
>День Знань
>На порозі безсмертя
>Конкурс професійної майстерності
>День Перемоги
>Все для воїнів-захистників
>Зустріч з іменитим земляком
>Відкритий виховний захід на тему "Неміє шляху в медицині без латинської мови"
>І тур ІХ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп'ютерної техніки
>Конкурс стінгазет
>Конкурс "Перлина"
>Конкурс кімнат
>День рідної мови
>За безпечну медицину
>Сітка для АТО
>Річниця виведення радянських військ з Афганістану
>День Стоматолога
>День Соборності і Свободи України
>Зустріч воїнів АТО


Вся виховна робота в навчальному закладі спрямована на підготовку студентів до самостійної активної конкурентоспряможної діяльності, формування представників нової української інтелігенції, гармонійної особистості молодої людини.
В основу виховного процесу закладено національну систему виховання, яка реалізує мету, визначену статтями Конституції України і Державною національною програмою "Освіта України XXI століття", нормативними документами з питань з питань виховання молоді. Координатором виховної роботи в училищі є заступник директора з питань гуманітарної освіти та виховної роботи Борищук Людмила Григорівна.
Формуванню національної свідомості, поваги до державних символів у студентської молоді сприяє вся система виховних заходів: тематичні вечори, зустрічі поколінь, змагання "Кращий за фахом", тематичні звіти груп, екскурсії по Рівненщині та Україні. На високому патріотичному рівні проходять традиційні заходи "Пам'яті героїв Крут", "Подвиг українського народу у Великій Вітчизняній війні", "Чорнобильські дзвони" та ін.Значний внесок у виховання високих громадянських почуттів та обов'язку вносять викладачі училища, в минулому воїни-афганці Ковальчук Анатолій Іванович та Ничипорчук Сергій Іванович.
Сприяє фомуванню патріотичних почуттів, гордості за свій навчальний заклад фотоекспозиція. «Історія Рокитнівського медичного училища», яку створили студенти і викладачі. Вона розповідає про півстолітню історію навчального закладу, його випускників, становлення традицій. Тут постійно проходять екскурсії студентів, зустрічі випускників.
Справжнім центром патріотичного та національного виховання молоді стала "Світлиця народної творчості", створена членами гуртка " Рідне слово" (кер. Борищук Л.Г.) спільно з батьківською громадськістю. Нині в Світлиці понад 60 експонатів, зразків рукотворного мистецтва Полісся.
Естетичне та художнє виховання займає значне місце у всій системі виховної роботи училища. Близько 80 % студентів розвивають свої таланти у гуртках художньої самодіяльності. Традиційно організовуються святкові вечори до Дня вчителя, Дня медпрацівника, Дня студента та ін. В училищі започатковано і вже став традиційним конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка "Гортаючи сторінки Кобзаря". Колективи художньої самодіяльності - постійні учасники обласних конкурсів аматорських колективів медичних навчальних закладів області, де постійно виборюють призові місця. Особливо успішно кілька років поспіль виступає ансамбль народної пісні "Ракита".
Позакласна виховна робота, як правило, продовжує успішну навчальну діяльність. Так, в 2014 році відмінниці навчання, активні учасниці художньої самодіяльності студентка ІІ-А курсу спеціальності "Лікувальна справа" Никитюк Тетяна і першокурсниця спеціальності "Сестринська справа" посіли І і II місце у II етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. В училищі створена система студентського самоврядування. Лідери органів самоврядування запрошуються на педради, вони є рівноправними учасниками життя навчального закладу, його господарями. Участь студентів у роботі студпрофкому сприяє формуванню у них почуття відповідальності за навчання, за суспільні справи, громадянську активність. З 2003 року виходить газета студпрофкому "Alma mater", яка стала справжнім літописцем життя училища.      
На допомогу студентській молоді завжди прийдестудентська психологічна служба, яка надає допомогу у скрутну хвилину. Практичний психолог Пасічнюк І.М. розробила цілий комплекс тестів для вирішення будь-яких проблем молодої людини. Психологічна служба тісно співпрацює з кураторами та студентським профкомом.
Значний внесок у всесторонній розвиток молодої людини вносить гурткова робота. Так гурток "Пошук" (кер. Шевчук О.Б., Лісовець Г.М.) проводять глибокі дослідження з вивчення флори і фауни рідного краю, пошуки історичних пам'яток Рокитнівщини та ін.
Члени гуртка "Рідне слово" - активні борці за чистоту рідної мови, пропагують кращі зв'язки літератури, організовують тематичні вечори, присвячені видатним митцям, зустрічі з письменниками Рівненщини, членами районного літературного об'єднання. Гуртківці щорічно відзначають День писемності, Міжнародний День, рідної мови. Активно діє клуб "Берегиня", що створений для мешканців студентського гуртожитку ( Богдан Г.Ф.). Змістовні виховні заходи заходи проводяться викладачами під час організації тижнів циклових методичних комісій: зустрічі з ветеранами медицини, представниками правоохоронних органів, тематичні вечори, брейк-ринги, цікаві екскурсії (до КАЦу "Пересопниця", музей-аптеку м. Львова, музей медицини м. Києва та ін.).
Склалися хороші ділові контакти з громадськими організаціями району, тісна співпраця з відділом у справах сім'ї та молоді, відділом фізкультури і спорту райдержадміністрації, районним центром "Соціальна служба молоді", Будинком культури, Будинком дітей та молоді, ДЮСШ "Колос", працівниками правоохоронних органі Традиційно 1 грудня в Міжнародний день боротьби зі СНІДом в училищі проводяться молодіжні акції "Ні - СШДу!", в усіх групах проходять виховні заходи, на які запрошуються районні спеціалісти, працівники правоохоронних органів. Значна робота серед студентської молоді проводиться по прищепленню навичок здорового способу життя, активних форм відпочинку. Традиційними стали Дні здоров'я, туристичні походи "Осінні заграви", "Партизанськими стежками" та ін. Ведеться активно всіма членами колективу боротьба зі шкідливими звичками: тютюнопалінням, вживанням алкоголю.
Ось і розпочалися перші трудові, навчальні будні для студентів медичного училища. Особливо відчувають студентське життя «на смак» першокурсники.
…Перші враження, Посвята у студенти, перші пари, перші знайомства, перші недоспані ночі…
І де ще, як не в гуртожитку, особливо гостро відчуваєш, що ти вже не вдома (під опікою батьків та підтримкою перевірених друзів). На перший погляд – усе чуже та складне.  І щоб наші «першачки» якомога швидше пройшли адаптацію в самостійне життя та вливання в колектив, ми намагаємось їх зацікавити творчими справами, завданнями. Як то кажуть: «Не парами єдиними…». Саме тому, з приходом нових жителів до гуртожитку медичного училища, вирішили провести своєрідний «Вогник Знайомства» у поєднанні з розважальним конкурсом під назвою «Першачки – у розвагах  новачки!»
Спочатку новоприбулі студенти коротко розповідали про себе, передаючи з рук в руки символічний  вогник – символ тепла і дружби. Далі сформували 2 команди по 10 учасників : «Кока-кола» та «Живчики», які мали свій девіз та капітана. Учасники брали участь в різноманітних веселих іграх : «Одягни капітана», «Ненажери», «Грибники», «Адамове яблуко», «Перукар», «Ерудити», «Слова-трансформери», «Студентський бутерброд», «Спрага».
Було весело, цікаво, захоплююче. Одним словом, розворушили І курс. Наше компетентне журі  у складі студентів 4-го курсу (актив ради гуртожитку) підрахували бали, підбили підсумки, оголосили результати та нагородили команду-переможницю «Живчики» грамотою та заохочувальними призами.
Далі буде…Адже це лише початок! Проте не варто забувати  про навчання, дисципліну та порядок!
Наші літні дороги  й стежини
Повернули в училище нас.
Білі айстри, червоні жоржини,
Вереснево, святково в цей час…
Такими простими і, водночас, піднесеними словами розпочалося свято  Дня Знань для студентів Рокитнівського медичного училища.
Відкриття  урочистості  супроводжувалось Гімном України і традиційним вшануванням пам’яті загиблих -  покладанням квітів до Стели Небесної Сотні.
 З вітальним словом звернувся до присутніх директор училища Володимир Ростиславович Кравець, який розповів про здобутки  педагогічного колективу і студентів училища в минулому  навчальному році і щиро побажав  усім наснаги, терпіння та  багато нових  перемог в майбутньому.                                                 
Радісно і дещо схвильовано  зустріли це свято першокурсники, адже в цей  напрочуд сонячний день починається дорога у їхнє професійне майбутнє, на якій щільно переплетуться радощі і тривоги, злети і падіння, успіхи, досягнення… Під музичний супровід на подвір’ї навчального закладу всі першокурсники вперше одягнули білі халати – символ моральної чистоти, добра, гуманності.
Привітали першокурсників і студенти випускного 4-го курсу, вручили їм символічні Ключ знань, Залікову книжку та Студентський квиток, прийнявши   до дружної студентської родини. У відповідь від студентів нового набору прозвучала урочиста промова – обіцянка вірності традиціям навчального закладу.
На заході звучали щирі патріотичні пісні.
Навчальний процес  розпочався з першої лекції на тему: «Я – громадянин України – європейської держави».
Отож, бажаємо всім добробуту,  щастя, здоров’я, всіляких гараздів, творчої наснаги і самовдосконалення, утвердження себе як особистості. Витримки, розуму, удачі! До нових творчих пошуків і звершень на благо нашої священної неньки України! 
"Special For's Day" (День Спецназу) - 
Всеукраїнські військово-спортивні змагання
ВПА “Калина”, спільно з ГО “Альянс захистників країни” “Київ” та за підтримки Сил Спеціальних Операцій та ДСНС на тренувальній базі “Всеукраїнської федерації військово-патріотичних багатоборств” з 24.07. по 26.07. проводили навчальний тренінг та військово-спортивні змагання, участь в яких взяли команди з м. Київ, м.Красногорівка Донецької області та студенти IV-го курсу спеціальності “Лікувальна справа” РМУ.
Організатор заходу, комендант табору та незамінний інструктор Олексій Трубілко (друг Тео) професійно розробив та підготував навчальну програму для молоді, що дало змогу всесторонньо розвинути військові навички та техніку швидкого і правильного реагування  у надзвичайних ситуаціях. Спільно з інструкторами-АТОвцями з усієї України Тео поділився безцінним досвідом з військової справи. Разом з тим, учасники підвищили фаховий рівень з тактичної медицини. Крім того, якісну фізичну підготовку провела представник Національної поліції, інструктор із фізичної підготовки подруга Наталочка. Секрети тактики штурму приміщення та визволення заручників розкрив представник Збройних Сил Спеціальних Операцій та головний суддя змагань Джома Київський. Евакуацію потерпілих у надзвичайних ситуаціях продемонстрував представник ДСНС Олександр Руденко. Цікавою була лекція з топографії артилериста друга Штика (Олексія), спостерігав за цим дійством друг Електрик очима свого квадрокоптера, з принципами дії якого змогли ознайомитись всі учасники.
Підтримку учасників, важливі поради та високоякісну зйомку забезпечував Президент ГО “ВПА “Калина”” Соболь Олексій (друг Сом). Словами подяки, визначенням переможців та настановами інструкторів завершився цей вишкіл.
Наша команда “Транквілізатор”, у складі:
        командира підрозділу Примака Руслана (Сліпий)
        Котяш Юлії (Доктор)
        Сердюк Вікторії (Лисиця)
        Котяша Анатолія (Кот)
        Пилипчука Віталія (Сокіл)
        Михайлова Василя (Бармен)
та викладачів, які весь час були опорою та підтримкою: Кулакевич Ірини Федорівни та Нестерчука Романа Володимировича дякує організаторам за те, що вони роблять таку вагому для країни та благородну для нас, молоді, справу!!! Також дякуємо Народному депутату України Василю Яніцькому, який виділив кошти на придбання форми, і ми змогли гідно представити свою команду.
Допис в Facebook
Фотогалерея
На території Київського військового госпіталю, після змагань, нас зустрічала старший лейтенант ЗСУ Олена Романюк ( інструктор по збірці-розбірці АК-47). Завдяки її сприянню наш підрозділ відвідав музей військової медицини, створений АТОвцем, героєм і справжнім патріотом Олександром (Клен). Він присвятив нам годину подорожі у воєнні часи, коли військова медицина лише набирала розвитку. Сашко з натхненням демонстрував кожну річ, яка пройшла вогонь війни і була особисто ним доставлена до музею. Кожен експонат пахнув фронтом і ми поринули в цю історію задля того, щоб вшанувати пам'ять наших героїв, починаючи від громадянської війни до воєнних подій нашого часу.
Ми переконані в тому, що такі музеї не залишать байдужими нікого. На превеликий жаль, в цей же час, поки ми знаходились на екскурсії, в госпіталь доправляли тяжкопоранених бійців з передової...
Фотогалерея
Надворі літо -
Наше щедре літо.
Цей неповторний, особливий час,
Коли дитинство й юність  водночас
Танцюють свій прощальний вальс.        
Ось і завершився перший місяць літа, який був насичений неповторними випускними вечорами. Останнього дня червня і на свій  Випускний бал дочекалися студенти медичного училища.
Святково прикрашена зала РБК вмістила в собі безліч рокитнівчан та гостей  звідусіль. Вони  зібралися з нагоди особливого свята - свята на межі юності і дорослого життя, свята, в якому переплітаються радість і смуток, спогади і мрії, свята, яке зібрало до гурту дружну родину: студентів, викладачів, батьків, поважних гостей ( Народного депутата України -  В.П. Яніцького, голову районної адміністрації – М.З. Кушніра, голову районної ради- А.А. Кінчура, першого заступника голови районної адміністрації – О.С. Берташа) та просто друзів.
На випускників медичного училища чекало безліч сюрпризів. А це, перш за все, – виступ Народного артиста України Віталія Юхименка та солістки Київського вокально-хореографічного ансамблю «Україночка». І  ще приємний подарунок від пана Яніцького - грошова премія студентам та його найщиріші привітання випускникам. Було й благословіння та напутнє слово отця В`ячеслава – настоятеля храму  Почаївської ікони Божої матері. Та неповторний прощальний вальс  і музичні вітання від молодших студентів, які залишаться в пам`яті надовго.
В свою чергу випускники подарували глядачам безліч прекрасних та незабутніх моментів, які вирізнялися своєю оригінальністю: своєрідні подяки викладачам, «Наказ студентам», молитва випускників, презентації фотослайдів із студентського життя та море позитивних емоцій.
А завершився вечір традиційним проголошенням  Клятви Гіппократа та Гімном держави з яскравими феєрверками.
…Ідіть в життя, замріяні, вродливі,
Між квітами і добрими людьми.
Несіть же свої мрії і надії,
Хай Україна-мати порадіє!
31 травня- Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням. Актуальним є питання боротьби з тютюнопалінням серед молоді. В Рокитнівському медичному училищі студентами І-А, І-Б курсів спеціальності «Лікувальна справа» було проведено акцію «Скажемо курінню - НІ».  Студенти роздавали інформаційні буклети, ознайомлюючи людей що палять та студентів з шкодою, яку приносить ця погана звичка. Майбутні медики підходили до людей що палять в найбільш людних місцях: центральний ринок, залізничний та автовокзали, парк селища. А також провели бесіди серед студентів І,ІІ та ІІІ курсів різних спеціальностей: «Лікувальна справа», «Сестринська справа», «Стоматологія». Викладачі училища теж отримали буклети та прослухали інформацію щодо шкідливості паління.
Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 мг, або 2-3 краплі, – саме така доза і надходить у кров після викурювання 20-25 цигарок. Курець не гине тому, що така доза вводиться поступово, не в один прийом, але протягом 30 років він викурює приблизно 20000 цигарок, поглинаючи в середньому 800г нікотину, кожна частка якого завдає невиправної шкоди здоров'ю.
Отже, людина повинна отримувати задоволення від праці, духовного зростання, власних перемог,щоб не бути заручником своєї поганої звички. Адже кожен з нас повинен відповідати за своє здоров’я та за все те, на що він погоджується. 
Фізична краса – непостійна,
Моральна краса – відносна,
                                                                                Духовна краса – вічна!..
Такими словами розпочиналось цікаве дійство в нашому училищі – конкурсна програма під назвою «Міс гуртожитку – 2017».
Традиційно наприкінці травня серед прекрасної половини жителів гуртожитку обирали найчарівніших. Цього разу ними стали шість конкурсанток – студентки І-ІІІ курсів.
Незважаючи на прекрасні зовнішні дані, дівчата мали пройти чимало випробувань, щоб продемонструвати свій талант, здібності, грацію, інтелект, вміння виступати на публіку… . Тому на них чекали наступні конкурси:
-Представлення «Візитка»;
-«Дефіле»;
-«Моє хобі»;
-«Я – кулінар»;
-«Розумниці»;
-«Моя мрія».
Наші красуні справді постарались, як в плані підготовки та організації, так і з творчої сторони. А непідступне журі, в складі якого були лише чоловіки, справедливо і об’єктивно присудили учасницям такі номінації:
-Міс Ерудованість- Потапчук Олена,
-Міс Артистичність – Баліковська Ольга,
-Міс Чарівність – Герасимчук Марія,
-Міс Глядацькі симпатії – Талах Олена,
-Віце-міс гуртожитку – Тазюк Лілія,
-Міс гуртожитку – 2017 – Котяш Юлія.
Всі номінантки були нагороджені грамотами, квітами, пам’ятними стрічками та солодкими призами.
В понеділок 29 травня  в  нашому училищі відбувся другий етап Всеукраїнської благодійної акції «Назустріч мрії V» для онкохворих дітей та дітей, які постраждали під час антитерористичної операції. Акція проходила у форматі благодійної виставки-ярмарку «Мій Рідний Край».
На виставку були представлені найрізноманітніші творчі роботи студентів. Це і вишивки, і вироби з бісеру, макраме, квілінг, поробки з кольорового паперу, черепашок, бусинок … , а також оригінальні малюнки та авторські поезії.
В акції взяли участь  всі студенти училища. Зібрані кошти  перераховані до Міжнародного Благодійного Фонду «Сильні духом»,  як благодійний внесок для підтримки програм реабілітаційного центру «Казковий світ».
 
20 травня  жителі України відзначали День Європи, день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
В рамках святкування Дня Європи в Рокитнівському медичному училищі було проведено ряд заходів, які символізують наші європейсько прагнення.
Інформаційно-пізнавальна година
«Подорож країнами Європи. Культурна спадщина країн Європи»
Земля у Всесвіті – краплина.
На ній вода й материки.
І неповторні всі її частинки,
Що розвиваються в епохи крізь віки
Куточків на Землі багато,
Європа серед них - найкраща над усім,
Бо саме тут нас породила мати.
Європа – наш великий спільний дім!
Саме такими словами розпочалася інформаційно-пізнавальна година «Подорож країнами Європи. Культурна спадщина країн Європи». Організатори заходу - викладач географії Кисорець Л.І., викладач культурології  Ничипорчук С.О. разом зі студентами І та ІІІ курсів провели географічний  екскурс  європейськими країнами. Ознайомили  присутніх з  історією розвитку цих країн, їх культурною спадщиною  і традиціями.
На завершення заходу прозвучала пісня «Україна і Європа» у виконанні студентки І курсу Баліковської О. Відеопрезентація
«Видатні спортсмени Європи та їх досягнення»
16 травня студентами  ІІІ-Б курсу спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом викладача фізвиховання Чубика О.О.  в спортзалі було проведено  відеопрезентацію «Видатні спортсмени Європи та їх досягнення». Особливий акцент був поставлений на чемпіонів і призерів Олімпійських ігор 2012-2016 р.р.  з  22 країн Європи.  З великою гордістю представлено плеяду  українських атлетів,  які прославили Україну на весь світ.Виховна година  «Україна – європейська держава»

Велична і свята, моя Вкраїно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і Єдину,
І нам твою історію творить.
  Такими словами розпочалась виховна година «Україна – європейська держава», яка відбулась 17 травня у стінах нашого навчального закладу. Викладач Лозян В.В разом зі студентами  ІІ курсу спеціальності «Стоматологія» організували екскурсію країнами Європи, ознайомили присутніх із звичаями, характерними для Німеччини, Великобританії, Франції та Італії.  
Студенти других курсів провели флешмоб.
Завершальною нотою заходу звучали слова:
May there always be union.
May there always be partners.
May there always be friendship.
May there always be peace.

Віртуальна подорож Німеччиною
18 травня студенти здійснили віртуальну подорож німецькомовними країнами, де екскурсоводами були студентки ІІІ курсу спеціальності “Сестринська справа” (керівник проекту — викладач німецької мови Кулакевич І.Ф.). Спочатку всіх ознайомили з історією походження німецької мови та її значенням в сучасному світі  Internet-технологій, потім відвідали відомі пам’ятки культури та милувались краєвидами Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембургу та Ліхтенштейну. Ведучі розповіли про соціальні, індустріальні, промислові аспекти розвитку цих країн. І на завершення камертоном прозвучали слова Кобзаря німецькою: “І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!!!”

    Тренінг
«Толерантність – основа конструктивного спілкування»
Всі люди навколо нас різні. У них різні звички, погляди на життя, звичаї, і важливо навчитися не тільки висловлювати власну думку, але й приймати думку інших.  Потрібно вміти визнавати різноманіття людей різних національностей, їхніх думок, релігій, переконань, традицій. Саме з цією метою, в рамках святкування Дня Європи, психолог Пасічнюк І.М. провела тренінг на тему: «Толерантність – основа конструктивного спілкування». На занятті студенти ІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» мали змогу розширити знання про толерантну поведінку, проаналізувати наявність у себе рис толерантної особистості. За допомогою вправи  «Біла ворона» учасники відчули психологічний стан людини, яка за певними ознаками відрізняється від інших. На завершення тренінгу студенти отримали „Мішечок порад”, яких слід дотримуватися кожному з нас, щоб бути толерантними:
-будьте готові до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні;
-навчіться сприймати людей такими, якими вони є, не намагайтесь змінити в них те, що вам не подобається;
-цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими.
12 травня відбувся виховний захід, присвячений Всесвітньому дню медичної сестри, в якому брали участь студенти ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа». Куратор: Чорнобрива Людмила Володимирівна.
Мета виховного заходу – розповісти учнівській молоді про медичних сестер, їх провідну роль в медицині, поглибити знання про формування медсестринства в гарній та багатій історії медицини.
Основоположниця сестринської справи Флоренс Найтінгейл ( 12.05.1920 - 1910) – одна з найбільш освічених і непересічних особистостей часів Вікторіанської Англії. Жінка, котра народилась майже два століття тому й усі своїх дев’яносто років присвятила праці медичною сестрою в багатьох країнах світу, першою збагнула необхідність реформи в медичній освіті, без якої будь-який прогрес у лікуванні хворих може бути зведений нанівець. Саме вона вперше у світовій історії організувала школу медичних сестер як автономний світський навчальний заклад із власними фондами та керівною радою, а не як під структуру лікарні, й уперше застосувала наукові методи у вирішенні проблем сестринської справи. І саме Флоренс Найтінгейл перша заявила, що сестринська справа має бути незалежною, самостійною і почесною професією, суміжною з медичною, а не підпорядкованою їй. І тому саме день народження – 12 травня – вважається Міжнародним днем медичної сестри. Школа Флоренс Найтінгейл стала першою в світовій практиці моделлю підготовки управлінської та педагогічної ланки сестринського персоналу. Флоренс Найтінгейл вважала сестринську справу вартою поваги, необхідною та відповідальною спеціальністю, яка вимагає душевного та фізичного загартування, а також уміння тверезо мислити в складних ситуаціях. Вона наполягала на тому, щоб у сестринських школах викладали медичні сестри, а керівництво ними в шпиталях також взяли на себе спеціально навчені дипломовані медичні сестри.
Вона писала: «…Догляд за хворими – цетаке ж мистецтво, як і живопис та скульптура. Але яка різниця між роботою з каменем і полотном у порівнянні з роботою над живим організмом! Мистецтво догляду є самим високим з мистецтв. Тому найстрашніша небезпека, яка йому загрожує – це небезпека перетворення на звичне ремесло»


11 травня на базі  Рокитнівського медичного училища  за сприянням Громадської організації Військово-патріотичної асоціації «Калина» з метою патріотичного виховання студентської молоді  були проведені військово-медичні змагання «RMU lifesaver».
Змагалися між собою 3 студентські команди: «Фенікс», «Миротворці», «Транквілізатор» у 5 категоріях:
1. Надання першої медичної допомоги при вогнепальних пораненнях та евакуація пораненого.
2. Надання першої медичної допомоги при переломах та транспортування потерпілого.
3. Метання гранати.
4. Робота з АК 74.
5. Пневматична стрільба.
Суддями конкурсу були професіонали – бійці АТО:
- президент Громадської організації ВПА «Калина»  Соболь Олексій (позивний «Сом»);
-  представник Сил спеціальних операцій «Джома»;
-  представник «Альянсу захисників країни – Київ ― «Електрик»;
-  інструктор ГО ВПА «Калина»  ― «Паркер»;
-  волонтери: «Памір», «Механік», «Фелікс»;
-  представники спілки АТО Рокитно: Березюк Олег, Тіт Сергій, Леонід Думенко.
Голова суддівської колегії  ― директор Рокитнівського медичного училища Кравець В.Р.
Незважаючи на несприятливі погодні умови і холод, вболівальників переповнювали позитивні емоції , а учасникам було гаряче від шаленого темпу змагань. Адже вони зуміли за 1 день змагань продемонструвати теоретичні знання та застосувати свої вміння на практиці. Досить важко в бронежилеті і касці рятувати пораненого, евакуюючи його з червоної зони. Студенти зрозуміли, що на війні лікар не просто медик, а справжній Ангел-охоронець. 
На всіх етапах змагань команди були на рівних, набравши по 10 командних балів. Тому вирішальними стали завдання з військово-медичної допомоги. І тут професійнішою показала себе команда «Транквілізатор» (І місце), ІІ місце – команда «Миротворці», ІІІ місце – «Фенікс».
Усіх учасників нагороджено дипломами і грамотами, а переможцям випала нагода взяти участь у Всеукраїнських військових змаганнях, до яких їх будуть готувати на професійному рівні.
Дякуємо: всім інструкторам та волонтерам, які допомагали у проведенні змагань, а особлива подяка – Олексію Трубілку, представнику ГО «Калина», – нашому випускнику, який був ініціатором та головним організатором цих змагань!!!
Сьогодні, 10.05.17, студенти ІІІ курсу спеціальності «Сестринська справа» провели акцію до Дня боротьби з артеріальної гіпертензії.  Серед серцево-судинних хвороб за поширенiстю артерiальна гiпертензiя (АГ) посiдає перше мiсце. Вона належить до "хвороб цивiлiзацiї". Поширенiсть її серед дорослого населення - в межах 20-25 %. АГ-провiдний фактор ризику IХС, мозкового iнсульту i ниркової недостатностi. Згiдно з даними статистичного вiддiлу МОЗ України, в 1997 р. пiдвищений рiвень АТ зареєстровано у 13,4 % жителiв України, що в абсолютних величинах складає майже 5,5 млн. чоловiк. Цей показник не вiдповiдає iстиннiй поширеностi АГ, яка в Українi становить 20-24 % дорослого населення. Отже, майже у половини хворих АГ залишається не дiагностованою.
 Основна мета цього дня – це нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми, як артеріальна гіпертензія, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки вона поширена і небезпечна і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі. Пам’ятати про цю проблему потрібно не лише у цей день, а і протягом всього життя. Щоб запобігти виникненню артеріальної гіпертензії, потрібно дотримуватись таких норм здорової поведінки:
1.Підтримання нормальної маси тіла.
2.Зменшення вживання натрію з їжею до 100 ммоль/добу.
3.Регулярні аеробні фізичні навантаження.
4.Обмеження споживання алкоголю.
5. Раціон харчування, багатий фруктами й овочами.

                                                                          «Рак – це не вирок, а діагноз…»
Нещодавно в стінах нашого навчального закладу відбулося засідання круглого столу на тему: «Торгівля людьми». У його роботі взяли участь представники служби у справах дітей Рокитнівської райдержадміністрації, які розповіли про причини, мотивацію та наслідки торгівлі людьми в сучасному світі. Наголосили на дотриманні особистої безпеки та правах, які потрібно знати під час працевлаштування за кордоном.
Також студенти переглянули інформативне відео про те, як не стати жертвою торгівлі людьми та про боротьбу з даним явищем. Атаманчук І.А. розповіла про особливості надання психологічної, матеріальної та юридичної допомоги постраждалим (жертвам) торгівлі людьми.


Під такою назвою в нашому навчальному закладі  проходила тематична лінійка, приурочена 31–ій річниці Чорнобильської катастрофи.
Студенти ІІ-Б курсу спеціальності «Лікувальна справа» під супроводом викладача безпеки життєдіяльності Нестерчук Ж. В. розповіли присутнім про Чорнобильську трагедію, читали вірші, демонстрували документальний фільм.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто захистив світ від страшної біди ціною свого життя. Схилили голови в подяці перед тими, хто жертвував своїм здоров’ям і життям, рятуючи все людство.
Насамкінець, всіх бажаючих було запрошено до читальної зали для ознайомлення з книжково-ілюстративною виставкою «Чорнобиль  не має минулого», яку оформила бібліотекар Пахнюк Г.А.
Водночас, частина наших студентів брали участь у районному мітингу-реквіємі біля пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.
Нам люте  горе миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
І – не забути! – доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.
За днями дні – минув повільно рік.
За днями дні – вже котрого немає.
Нехай те лихо наше проминає
І в світі не повториться повік.

 Планета Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. А ми, будучи засліпленими своєю рутиною, мало звертаємо увагу на те, наскільки прекрасна матінка-природа, не хочемо розуміти, що Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно.
Саме з метою «Підтримати і зберегти!» напередодні Міжнародного Дня Землі в стінах нашого закладу між студентами I-II курсів  відбувся конкурс плакатів «Твій дім – планета Земля». І хоча плакати відрізнялися ілюстраціями, інформативністю, назвами, їх спільною рисою було бажання студентів проявити солідарність і приєднатися до міжнародної ініціативи з закликом підтримати загальнолюдські позитивні зусилля для захисту природи. Найкраще це вдалось зробити, на думку журі, студентам II курсу спеціальності Стоматологія ортопедична, які зайняли перше місце з плакатом «Збережіть природу». Друге місце розділили між собою студенти I курсу спеціальності Сестринська справа (плакат з назвою «Планета в наших руках»), та студенти II-А курсу спеціальності Лікувальна справа (назва плакату «Твій дім – планета Земля»). Третє місце за першокурсниками – групи I-А  з плакатом «Земля не витримає»  та I-Б  - «Вибір за тобою».
Переможці конкурсу були нагороджені  грамотами, а всі учасники отримали подяки від студпрофкому училища.
Пам’ятаймо, що « у природи немає для нас ні нагород, ні покарань, у неї є лише наслідки». 


 
Великдень святкують у всьому світі. Цей день є головним днем ​​у році для всіх православних християн. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже Воскрес Христос. Світле Воскресіння прийнято наповнювати благими намірами та добрими справами.
З нагоди великого свята Воскресіння Христового в нашому училищі 18 квітня відбулась виставка композицій «Великодній кошик».
 Пасхальні композиції, оформлені студентами під керівництвом кураторів, були як традиційними, так і самобутніми. Поряд із уквітчаними пасочками, різнобарвними крашанками і писанками, запашними ковбасами, печеним і копченим м’ясом святкові композиції прикрашали гілочки верби, барвінок, вишиті рушники та національні стрічки. Елементами європейських традицій були  символічні курчата, півники, кролики, писанки вилиті із воску, пасхальні рушнички та квіткові букети.
Гармонійно, вишукано і з глибоким естетичним смаком оформили Великодній кошик студенти III курсу спеціальності «Стоматологія ортопедична». В своїй композиції вони вміло поєднали традиційні український та європейський стилі.
Не менш оригінальними були пасхальна композиція «Поліська паска» від студентів III-А курсу спецільності «Лікувальна справа» з вітальними словами:
Співають дзвони святого храму,
Велика радість – Христос Воскрес!
До свята Паски хай світлими стануть
Землі цвітіння і синь небес…
та композиція «Квітень квітує – пасочка смакує» від студентів випускної IV-А групи спецільності «Лікувальна справа» з привітанням:
Все навкруг цвіте й буяє,
Щиро Бога прославляє.
Від землі і до небес
Хай звучить: «Христос Воскрес!»
По закінченню виставки студенти билися крашанками та смакували ковбасами. А рум’яні пасочки вирішили переслати на передову воїнам АТО з найщирішими побажаннями:
Нехай сяйво Христового Воскресіння зігріває ваші душі теплом, радістю, добром і Божою благодаттю.
А Великодні паски додадуть сили, зміцнять віру та вселять надію у світле майбутнє нашої України!


Надворі весна і всі, зазвичай, бажають тепла, веселощів, розваг та жартів. Тим паче напередодні Дня сміху. Тому 30 березня в спортзалі медичного училища  відбувся спортивно-розважальний конкурс   між командами мешканців гуртожитку під назвою «Шалені перегони». Адже яких веселих дотепів і розваг не трапляється між студентами. А тут ще поєднали приємне з корисним – зі спортом.
На учасників трьох команд чекали естафетні ігри, а саме:
1. «Візитка»;
2. «Одягни капітана»;
3. «Кенгуру»;
4. «Збір урожаю»;
5. «У полоні»;
6. «Міцні обійми»;
7. «Естафета з олівцем»;
8. «Гаряча ложка»;
9. «Водолій»;
10 .«Молочник»;
11 .«Адамове яблуко»;
12 .«Перегони зі свічкою».
Команди, назви яких неоднозначні : «Оковиті», «Бос», «Дракони» проявили себе активно, енергійно, винахідливо. В результаті чого, переможцями стали  «Оковиті» , за що і отримали грамоту та невеличкі призи. Інші ж учасники – «Подяки» за участь.
Наші студенти не тільки майбутні медики, а ще й активісти, спортсмени, артисти з відмінним почуттям гумору. Так тримати!
Здолаємо туберкульоз разом!
Саме під таким гаслом   24 березня в Рокитнівському медучилищі проходила акція до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом, ініціаторами та організаторами якої стали студенти випускних груп спеціальності Лікувальна справа під керівництвом кураторів Євпат В.Й. і Лісовець Г.М..
Акція проходила у форматі живого спілкування з студентами молодших курсів, викладачами, працівниками училища, а також з перехожими, які зустрічались на вулицях містечка.  Шляхи зараження, основні симптоми, методи діагностики, профілактика, лікування  туберкульозу – основні питання, які цікавили учасників акції і на які вони отримали вичерпні відповіді.
З метою пропагування здорового способу життя і поширення протитуберкульозної профілактики всім бажаючим були роздані інформаційні буклети, які  підготували   студенти-випускники.
Слід пам’ятати, що здоровий спосіб життя, дотримання вимог гігієни, загартування організму, повноцінне харчування, а також турбота про зміцнення імунітету стануть запорукою здоров’я!
16 березня в читальному залі гуртожитка, була організована і проведена інтелектуальна гра «Розумники» між I, II і  III курсами.
Тож не розвагами єдиними живуть студенти в гуртожитку, а ще й проявляють свої інтелектуальні здібності, та набуті знання. Конкурсанти, а саме 3 команди з 5 чоловік на чолі з капітаном пройшли 6 етапів:
1. Представлення (назва, девіз).
2. Розминка «Най-най» (по 10 питань кожній команді).
3. Конкурс капітанів (скомпонувати правильно перекручені прислів’я та вставити пропущені слова).
4. «Слово-трансформер» (з трьох надскладних слів скласти якомога більше простих слів, використовуючи їх букви).
5. Бліц-турнір «Загадки».
        6. Домашнє завдання «Питання суперникам».
Перемогу здобули найдосвідченіші студенти III курсу, за що були нагороджені грамотою, а інші команди отримали  подяки за участь, адже також старались.
Одним словом, цікаво було з «Розумниками».

1 2 3 4 5