Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Виховна робота

1 2 3 4 5 6 7
Виховання студентської молоді постійно у центрі уваги та контролю адміністрації училища. Щорічно на засіданнях педрад розглядаються ряд питань цієї багатогранної роботи.

>Шевченківська кав'ярня
>Я сильна і слабка, Я - жінка...!
>День Героїв Небесної сотні
>День Святого Валентина
>Крізь пекло афганської війни
>День виведення рядянських військ з Афганістану
>Міжнародний день стоматолога
>4 лютого - Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями
>День Соборності і Свободи України. День пам'яті Героїв Крут
>Вечір пам’яті В.М. Чорновола
>Андріївські вечорниці
>Ціною життя
>День захисту прав людини
>День Збройних сил України
>Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас
>Protect & save life
>Молитва
>Запалимо свічку
>Зустріч з Максимом Кідруком
>ГЕРОЇ "РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ"
>День Гідності та Свободи
>День толерантності
>Міжнародний день відмови від куріння
>День студент
>НАТО - крок до євроатлантичної інтеграції
>73 річниця визволення України
>Круглий стіл
>14 жовтня
>Всеукраїнський вишкіл з тактичної медицини
>Відкриття мовно-літературного конкурсу
>День працівника освіти
>Україна - НАТО
>"Вік живи - вік учись!"
>Вечір Знайомства. Першачки - у розвагах новачки!
>День Знань
>Special For's Day
>Екскурсія до Київського військового госпіталю
>"На крилах прощального вальсу"
>Акція «Скажемо курінню - НІ»
>Міс гуртожитку - 2017
>Виставка-ярмарка "Мій Рідний Край"
>День Європи
>Всесвітній день медичної сестри
>RMU life - saver
>Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
>Круглий стіл
>"Чорнобильська трагедія - одвічний слід на Україні"
>Твій дім - планета Земля
>Великодній кошик
>Спортивно-розважальний конкурс до Дня сміху "Шалені перегони"
>Всесвітній День боротьби з туберкульозом
>Інтелектуальна гра "Розумники"
>Вечір поезії Т.Г. Шевченка "Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш"
>Святковий концерт до Дня 8-го Березня
>Вечір пам'яті репресованих письменників "Світовий голос любові"
>Виховний захід на тему: "Герої не вмирають..."
>Виставка Афганістан
>Обпалена юність - Афган
>День Святого Валентина
>Ярмарка "Солодка Валентинка"
>День студентської моди
>День Всесвітньої боротьби з раком
>«22 PushUpChallenge»
>Крути, вони боролися щоб перемогти
>Виставка "22 січня - День вшанування пам'яті перших Героїв Небесної Сотні"
>Щедрик, щедрик, щедрівочка
>День Соборності
>Акція "Прийміть новорічні вітання"
>Нагородження волонтерів
>Зустріч з братами Капрановими
>День гідності
>День студента
>Акція "Не будь байдужим!"
>Допомога людям похилого віку
>Посвята першокурсників
>День вишиванки
>Річниця народження І.І. Мечнікова
>Чорнобиль
>Патріотичне виховання
>Кулі з Майдану
>Шевченківські дні
>Збереження духовного, морального та фізичного здоров'я
>Депресія та методи її подолання
>День психолога
>Психологічна мотивація до працевлаштування
>Конфлікти та шляхи подолання
>Україна понад усе
>Голодомор 1932-33 р.р.
>День студента
>Акція "Добро жменями"
>День вчителя
>День Знань
>На порозі безсмертя
>Конкурс професійної майстерності
>День Перемоги
>Все для воїнів-захистників
>Зустріч з іменитим земляком
>Відкритий виховний захід на тему "Неміє шляху в медицині без латинської мови"
>І тур ІХ Всеукраїнської олімпіади з інформатики та комп'ютерної техніки
>Конкурс стінгазет
>Конкурс "Перлина"
>Конкурс кімнат
>День рідної мови
>За безпечну медицину
>Сітка для АТО
>Річниця виведення радянських військ з Афганістану
>День Стоматолога
>День Соборності і Свободи України
>Зустріч воїнів АТО


Вся виховна робота в навчальному закладі спрямована на підготовку студентів до самостійної активної конкурентоспряможної діяльності, формування представників нової української інтелігенції, гармонійної особистості молодої людини.
В основу виховного процесу закладено національну систему виховання, яка реалізує мету, визначену статтями Конституції України і Державною національною програмою "Освіта України XXI століття", нормативними документами з питань з питань виховання молоді. Координатором виховної роботи в училищі є заступник директора з питань гуманітарної освіти та виховної роботи Борищук Людмила Григорівна.
Формуванню національної свідомості, поваги до державних символів у студентської молоді сприяє вся система виховних заходів: тематичні вечори, зустрічі поколінь, змагання "Кращий за фахом", тематичні звіти груп, екскурсії по Рівненщині та Україні. На високому патріотичному рівні проходять традиційні заходи "Пам'яті героїв Крут", "Подвиг українського народу у Великій Вітчизняній війні", "Чорнобильські дзвони" та ін.Значний внесок у виховання високих громадянських почуттів та обов'язку вносять викладачі училища, в минулому воїни-афганці Ковальчук Анатолій Іванович та Ничипорчук Сергій Іванович.
Сприяє фомуванню патріотичних почуттів, гордості за свій навчальний заклад фотоекспозиція. «Історія Рокитнівського медичного училища», яку створили студенти і викладачі. Вона розповідає про півстолітню історію навчального закладу, його випускників, становлення традицій. Тут постійно проходять екскурсії студентів, зустрічі випускників.
Справжнім центром патріотичного та національного виховання молоді стала "Світлиця народної творчості", створена членами гуртка " Рідне слово" (кер. Борищук Л.Г.) спільно з батьківською громадськістю. Нині в Світлиці понад 60 експонатів, зразків рукотворного мистецтва Полісся.
Естетичне та художнє виховання займає значне місце у всій системі виховної роботи училища. Близько 80 % студентів розвивають свої таланти у гуртках художньої самодіяльності. Традиційно організовуються святкові вечори до Дня вчителя, Дня медпрацівника, Дня студента та ін. В училищі започатковано і вже став традиційним конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка "Гортаючи сторінки Кобзаря". Колективи художньої самодіяльності - постійні учасники обласних конкурсів аматорських колективів медичних навчальних закладів області, де постійно виборюють призові місця. Особливо успішно кілька років поспіль виступає ансамбль народної пісні "Ракита".
Позакласна виховна робота, як правило, продовжує успішну навчальну діяльність. Так, в 2014 році відмінниці навчання, активні учасниці художньої самодіяльності студентка ІІ-А курсу спеціальності "Лікувальна справа" Никитюк Тетяна і першокурсниця спеціальності "Сестринська справа" посіли І і II місце у II етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. В училищі створена система студентського самоврядування. Лідери органів самоврядування запрошуються на педради, вони є рівноправними учасниками життя навчального закладу, його господарями. Участь студентів у роботі студпрофкому сприяє формуванню у них почуття відповідальності за навчання, за суспільні справи, громадянську активність. З 2003 року виходить газета студпрофкому "Alma mater", яка стала справжнім літописцем життя училища.      
На допомогу студентській молоді завжди прийдестудентська психологічна служба, яка надає допомогу у скрутну хвилину. Практичний психолог Пасічнюк І.М. розробила цілий комплекс тестів для вирішення будь-яких проблем молодої людини. Психологічна служба тісно співпрацює з кураторами та студентським профкомом.
Значний внесок у всесторонній розвиток молодої людини вносить гурткова робота. Так гурток "Пошук" (кер. Шевчук О.Б., Лісовець Г.М.) проводять глибокі дослідження з вивчення флори і фауни рідного краю, пошуки історичних пам'яток Рокитнівщини та ін.
Члени гуртка "Рідне слово" - активні борці за чистоту рідної мови, пропагують кращі зв'язки літератури, організовують тематичні вечори, присвячені видатним митцям, зустрічі з письменниками Рівненщини, членами районного літературного об'єднання. Гуртківці щорічно відзначають День писемності, Міжнародний День, рідної мови. Активно діє клуб "Берегиня", що створений для мешканців студентського гуртожитку ( Богдан Г.Ф.). Змістовні виховні заходи заходи проводяться викладачами під час організації тижнів циклових методичних комісій: зустрічі з ветеранами медицини, представниками правоохоронних органів, тематичні вечори, брейк-ринги, цікаві екскурсії (до КАЦу "Пересопниця", музей-аптеку м. Львова, музей медицини м. Києва та ін.).
Склалися хороші ділові контакти з громадськими організаціями району, тісна співпраця з відділом у справах сім'ї та молоді, відділом фізкультури і спорту райдержадміністрації, районним центром "Соціальна служба молоді", Будинком культури, Будинком дітей та молоді, ДЮСШ "Колос", працівниками правоохоронних органі Традиційно 1 грудня в Міжнародний день боротьби зі СНІДом в училищі проводяться молодіжні акції "Ні - СШДу!", в усіх групах проходять виховні заходи, на які запрошуються районні спеціалісти, працівники правоохоронних органів. Значна робота серед студентської молоді проводиться по прищепленню навичок здорового способу життя, активних форм відпочинку. Традиційними стали Дні здоров'я, туристичні походи "Осінні заграви", "Партизанськими стежками" та ін. Ведеться активно всіма членами колективу боротьба зі шкідливими звичками: тютюнопалінням, вживанням алкоголю.
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.
                   Т. Шевченко
Чітко дотримуючись слів Тараса Григоровича Шевченка, традиційно вшановували пам'ять великого генія 12 березня в Рокитнівському медичному училищі. В холі закладу була організована «Шевченківська кав’ярня».
Всі студенти і викладачі,  одягнені у вишиванки,  в цей день заговорили словом Шевченка. Під звуки бандури гості кав’ярні читали поезію та насолоджувались запашною кавою.
Не лишились осторонь і дирекція, викладачі та працівники  нашого училища, які не тільки декламували вірші із «Кобзаря», а й пробували за допомогою поезії Тараса Григоровича пророкувати собі майбутнє.
Захід вразив своєю масштабністю. І за це особлива подяка всім, хто був залучений до організації свята.
І на оновленій землі
Врага не буде, супостата.
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі.
 
Я просто жінка. Просто жінка я.
П’ять букв у слові – ну куди простіше?
Я люба, я кохана, я твоя,
я та, яка на світі найрідніша.
«Я сильна і слабка, Я – жінка..!» - тема виховної години, яку провели  студенти IV курсу cпеціальності «Лікувальна справа» до Міжнародного жіночого Дня  8 березня.
 У формі усного журналу майбутні медики вітали всіх представників прекрасної статі з наступаючим святом «Весни, краси, любові». Гармонійно підібрані декорації та презентація на мультимедійному проекторі створювали ніжну і жіночну атмосферу. З кожною сторінкою, яку відкривали ведучі та студенти, розкривалась справжня сутність Жінки,  її розум і витонченість, ніжність і турбота… На кожному етапі демонструвалась одна зі сторін звичайного життя і багатограннності прекрасної половини людства: фахівця, матері і берегині роду, коханої, воїна і просто Жінки.
Жінка, як і весна, несе світу життя і любов, ласку і терпіння,  натхнення, неповторність… Справді, її енергія і життєва сила невичерпні, як природне джерело.
«А сила Жінки - саме у її слабкості», - такими словами завершила усний журнал куратор групи Ірина Миколаївна Пасічнюк.
Усім присутнім на згадку подарували смачні сувеніри, щоб життя наших чарівних жінок було солодким і прекрасним.
Змістовним доповненням  до виховної години був тематичний стенд, оформлений в холі навчального закладу. 

День Героїв Небесної сотні – пам'ятний день, який відзначають в Україні 20 лютого вже третій рік поспіль на вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи демократичні цінності, відстоюючи права і свободи людини, національні інтереси нашої  держави  в Рокитнівському медичному училищі проведено  заходи:
1.Інформаційний стенд «І їх уже забрали небеса…» (заступник директора з
   питань гуманітарної освіти та виховання Лісовець Г.М.);
2.Постійно діючий стенд «Загиблі воїни АТО» (бібліотекар Пахнюк Г.А.);  
3.Тематична виставка «Слова, як солдати, бувають безсмертні»  (бібліотекар Пахнюк Г.А.);
4.Тематична виховна година «Ангели майдану» (куратори II та III курсів
   спеціалізації Стоматологія ортопедична Пилипчук М.І., Ковальчук А.І.);
5.Участь у мітингу-реквіємі, приуроченому Дню Героїв Небесної Сотні;
6.Покладання квітів до Стели Небесної Сотні.
Герої не вмирають, допоки залишаються в наших серцях, душах,  в нашій пам’яті.  Тому ми не маємо  права забути!


Цьогоріч  День Закоханих студенти і викладачі провели в приємній і романтичній атмосфері. Ведучі Бородкін Роман та Сердюк Вікторія приклали максимум зусиль, щоб наші гості не сумували.
Головною родзинкою вечора був конкурс який назвали «ПоLOVEнки», в якому взяли участь студенти різних спеціальностей і курсів. У різних етапах конкурсу учасники розкривались, пізнавали один одного, виконували веселі та цікаві завдання. Пара, яка впоралась найкраще і набрала найбільшу кількість балів, отримала титул «ПоLOVEнки-2018» та приємний подарунок – романтичну вечерю на двох. Іншим учасникам вручили подяки  і  солодкі заохочувальні призи.
У паузах між конкурсами публіку розважали веселими сценками, ліричними піснями та віршами.
Хол прикрасили гарними декораціями, щоб краще передати святковий настрій. А в гуртожитку кожен мав можливість висловити власну думку про кохання на плакаті вражень.
І глядачі, і учасники залишились задоволеними. Сподіваємось, що іншу частину вечора всі провели не менш цікаво і романтично.

Показовий виховний захід «Крізь пекло афганської війни»  підготували і провели студенти ІІ курсу спеціальності  «Стоматологія»  (куратор Прохоренко А.В..)
Метою цього заходу було ознайомити студентів з трагічною сторінкою нашої історії, виховувати повагу до учасників військових подій в Афганістані, віддати данину пам'яті полеглим воїнам-афганцям.
 Студенти та куратор розповіли про історію та хронологію афганської війни, супроводжуючи свої виступи слайдами та аудіозаписами. 
Чимало літ минуло відтоді, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать і досі. Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, «вдягає» в журбу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі, у неї свій рахунок, своя безжальна арифметика.
Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни і пам'ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом,подвигом.
Відкритий виховний захід закінчився  хвилиною мовчання. Ніхто не рахував, скільки довелося б нам мовчати, коли б так пом’янули кожного вбитого. Пам’ятаймо  ветеранів, виявляймо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі.


Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…
Кажуть, що час – найкращі ліки, хоча роки минають, а пам’ять вперто усіх вертає назад.
Афганська війна тривала 10 років. Триває і сьогодні, але, слава Богу, вже без участі наших солдат. А тоді ж, йдучи у пекло, вірили, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.
Такими простими і, водночас, піднесеними словами розпочалося відкрита виховна  у студентів ІІ-курсу спеціальності  «Сестринська справа» з куратором Бескровна А.І.
На виховній годині переглянули фрагмент документального фільму «Афганістан - біль у моїй душі», розповіли про односельчан, що служили в Афганістані та віддали  данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям.
Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи, істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан.
Бажаємо всім Вам здоров’я, щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у великому домі, який зветься Україна.
Напередодні професійного свята студенти IV курсу спеціальності Стоматологія  під керівництвом  куратора Єремейчук Н.П. провели виховну годину «9 лютого – Міжнародний день стоматолога».
Студенти ознайомили присутніх з цікавими історичними фактами: як зародилась стоматологія, як розвивалась, на якому рівні вона нині. Згадали про великомученицю Аполлонію – покровительницю стоматології, яка жила в ІІІ столітті н.е. в Олександрії. А також презентували сучасні тренди в стоматології: татуювання на зубах, скайси, стрази, Twinkles, грілзи.
Змістовним доповненням  до виховної години був тематичний стенд, оформлений в холі навчального закладу.
Стоматологи виконують клопітку, надскладну, важливу справу -  допомагають людям бути здоровими і щасливими, адже дарують їм красу посмішки, впевненість у собі і гарне самопочуття.
Тож вітаємо всіх стоматологів з професійним святом!
По всьому світу у цей день проводяться лекції, флешмоби, благодійні акції медичними установами, де всі бажаючі можуть зробити аналізи безкоштовно. Основною метою цих заходів є залучення громадськості до  глобальної проблеми, щоб привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений і небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі.
Винятком не став і наш навчальний заклад. Студентами III курсу спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом кураторів Довмантович Н.Г., Стрілець С.В. було проведено інформативно-просвітницьку акцію «Рак – це не вирок, а діагноз…». В рамках акції  дайджест-групою студентів було підготовлено інформаційні буклети, проведено  міні- лекції з метою профілактики і попередження онкозахворювань. Адже, згідно зі статистикою, близько 43% захворювань на рак можна запобігти за допомогою здорового способу життя, а саме:
-збалансоване здорове харчування;
-відмова від алкоголю і куріння;
никнення тривалого перебування на сонці і в соляріях;
ізична активність;
- вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки;
-уникнення постійних стресів,   нервових потрясінь, занепокоєнь, які теж можуть стати причинами розвитку онкології.
Пам’ятати про цю проблему потрібно не лише в цей день, а й протягом всього життя. Бажаємо всім бути здоровими!
100-річчя битви під Крутами та 99-річчя Соборності України  - це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, в єдності дій і соборності душ. Лише так ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної і демократичної України.
З метою гідного відзначення 100-річчя бою під Крутами, вшанування традицій боротьби за незалежність та соборність України, військові звитяги захисників рідної землі, творців за незалежність та соборність України в закладі проведено заходи:
1.Обладнано інформаційні стенди:
- «22 січня – День пам’яті перших Героїв Небесної Сотні»;
- «Створення Української держави. День Соборності України»;
- «День пам’яті Героїв Крут».
2.Оформлено в бібліотеці тематичні виставки:
- «Україна суверенна: від витоків до сьогодення. (до Дня Соборності України)»;
- «29 січня - День пам’яті Героїв Крут».
3.Теоретичне заняття з історії України «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини.1918.Крути».
4.Тематичні виховні години в академічних групах до Дня пам’яті Героїв Крут, Дня Соборності і Свободи України.
5.Участь в загальнорайонних урочистостях, концертній програмі до Дня Соборності і Свободи України.
 

 


20 грудня студенти Рокитнівського медичного училища разом з викладачем історії України провели вечір пам’яті В.М. Чорновола на тему «Пам’ятаємо, любимо, шануємо…»
Метою заходу було ознайомити студентів з найвідомішими сторінками життя В.М. Чорновола; ознайомити з історичними подіями тоталітарної системи; донести історію про створення дисидентського руху; виховувати почуття патріотизму.
Захід розпочався під звуки пісні на слова В. Симоненка «Люди - прекрасні», де ведучі розповіли про те, що В. Чорновол це непересічна, яскрава особистість нашої історії, а також це принциповий політик, невтомний борець, правозахисник, натхненник Народного Руху і про тяжкі роки неволі, виснажливої праці, приниження, цькування… Студентам і присутнім було продемонстровано презентацію з фотографіями  ідеолога високих моральних чеснот, де всі почули голос самого В’ячеслава Максимовича Чорновола. Також учасники заходу цитували напам’ять безсмертні думки Чорновола, думки відомих культурних політичних діячів про Чорновола.
Надзвичайно романтично і цікавою подано інформацію «про високе і вічне кохання», де все життя, у найтяжчі хвилини випробовувань долі, поряд залишалася кохана жінка – дружина Атена Пашко.  Також студенткою І курсу, спеціальності «Сестринська справа» Анастасією Радчук продекламовано поезію:
«Хто зупинить шалений камаз
Чий автограф запікся на крові?
Чорновіл нагадає не раз:
Україну любіть не на слові
Сповідуємо ідею Чорновола,
Несімо в світ порядність і мораль.»
Завершальним словам виступив викладач - Ничипорчук С.О. про те, що роль і значення постаті В. М. Чорновола неможливо переоцінити. Це відомий правозахисник, дисидент, борець… Ми повинні знати, пам’ятати історичні  події, які відбувалися і відбуваються. Постійно пам’ятати і не забувати про це!
"Ой, Калита, Калита, із чого ж ти вилита? - Ой я з жита сповита , ой я сонцем налита. Для красного цвіту по білому світу."
Народні свята і обряди в художніх образах, ритуальних піснях відображають життя українського народу. В обрядовості поєднано життєвий досвід народу, творчу силу духу, світогляд, що становить його національне обличчя, мистецьку самобутність.
Саме в день Калити відбувалися великі вечорниці - одне з найулюбленіших свят молоді. Дівчата брали з собою роботу - пряли й вишивали. На вечорницях завжди було весело - можна погомоніти, почути новини, страшні та смішні бувальщини і казки, поспівати, згадати загадки, а на Андрія ще й поворожити.
Не обійшлось без Андріївських вечорниць і у нашому училищі. Вечір 12-го грудня пройшов в теплій домашній атмосфері, з декорацією справжньої української домівки, випіканням Калити. Щиро і дзвінко лунали голоси наших козаків та козачок, співаючи чудові українські пісні. Дівчата та хлопці повідували всім глядачам про стародавні українські традиції та обряди, що збереглись впродовж віків. Звичайно, куди ж без ворожіння. Дівчата гадали на долю, хлопці - де кохану шукати. "Ой, діду, діду, Калиту кусати їду", - з такими словами на "вірному коневі" підстрибували хлопці, щоб вхопити шматочок Калити зубами. А хто сміявся, отримував помазок із сажею на обличчя. Згадували загадки, розповідали цікаві історії. Гомоніли, сміялись.. Загалом, розважились неабияк.
Час пройшов непомітно, дуже весело та приємно. Окрім студентів, в гості завітала дирекція училища та викладачі. В затишному колі пройшов вечір, він, певно закарбується у пам'яті студентів і всіх гостей гарними спогадами.
14 грудня 2017 року студентами IV курсу спеціальності «Сестринська справа» під керівництвом куратора, Чорнобривої Людмили Володимирівни та заступника директора з навчальної роботи, Чорнобривої Наталії Василівни було проведено виховну годину на тему «Ціною життя», присвячену Дню памяті ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Було вшановано тих, хто першим ринувся в бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, кого  згадували, як героїв, тих, хто ціною свого здоров’я, і життя, заступив нас з вами, нашу Україну, не допустив ще більшого лиха - Володимира Правика, Віктора Кібенка, Миколу Титенока, Миколу Ващука, Василя Ігнатенка, Володимира Тищуру.
Було занесено квіти до пам’ятника «Героям і жертвам Чорнобиля».
Луна Чорнобиля з часом не стихає. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя як нині живучих, так ще і ненароджених людей, доля яких тепер пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС, вони втрачають здоров'я, ламаються тисячі доль. Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. І застеріг, не упивайся своєю могутністю, людино, не жартуй із ним. Тому що ти причина, але ти і наслідок.
Живі і мертві... всі відважні
Вітчизни-матері сини.
Людське життя, мов цвіт черешні,
Осипалось... не з їх вини!
Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
1 не забути, доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.
    10 грудня відзначається День захисту прав людини. В зв’язку  з цим  з 04.12  - 08.12. 2017 р. у Рокитнівському медичному училищі було проведено тиждень права. 04.12. було організована в бібліотеці  виставка «Правові знання громадянам». 05.12. – екскурсія в районну прокуратору для студентів І м/с . Юридична консультація студентам випускних груп «Моє право на працю». 06.12. – бесіда за круглим столом з представниками служби у справах дітей та молоді «Молодь проти насилля». 07.12 – брифінг за участю майора поліції «Закон. Правопорядок. Правосвідомість.». 08.12. – Всеукраїнський урок «Права людини»  з нагоди проголошення Загальної  декларації  прав людини.
6 грудня студентами  I-го  курсу спеціальностей «Стоматологія» та «Сестринська справа» під керівництвом викладачів Захисту Вітчизни Козаченко Ж.Г. та Ничипорчука С.І. було проведено тематичну лінійку, присвячену Дню Збройних Сил України.
На зустріч зі студентами були запрошені викладачі училища, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан Ковальчук А.І. та Ничипорчук С.І., а також воїн-інтернаціоналіст, учасник АТО підполковник Шкутов Ф.О., який цікаво і змістовно розповів про службу в Афганістані та антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях.
Студенти читали власного вірша донецького Кіборга - захисника аеропорту, в якому автор висловив свої переживання та любов до життя.
Привітав зі святом гостей, студентів, викладачів і директор училища  Кравець В.Р..
Мирного всім неба!
В усьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця  глобальна епідемія. Винятком не став і наш навчальний заклад. З метою профілактичної роботи студентами  ІV курсу  спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом кураторів Пасічнюк І.М., Ничипорчук С.О. було проведено інформативно-просвітницьку акцію «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас». В рамках акції оформлено інформаційний куточок в холі; практичним психологом проведено годину спілкування в гуртожитку «СНІД – смертельна загроза людству. Знати, щоб жити», з використанням презентації та відеороликів.
Для молодших студентів дайджест-групою випускників було підготовлено інформаційні буклети, проведено  міні лекції з метою профілактики інфікування ВІЛ, формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ; виховання почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя. Адже зрозуміло, що студенти зовсім по-іншому сприймають інформацію, яку отримують від  батьків та викладачів, ніж ту, якою з ними діляться їхні старші товариші.
Також студенти роздавали червоні стрічки на знак толерантності до ВІЛ – позитивних людей, бо  червона стрічка є символом боротьби зі СНІДом. Завершилася акція запаленням свічок у вигляді стрічки в знак памяті про померлих від СНІДу та застороги від цієї чуми.
Сподіваємось, що кожен, хто прийняв участь в даній акції, усвідомив  всю небезпеку, яку несе в собі СНІД і зробить все можливе, щоб вберегти себе і своїх близьких від цієї страшної хвороби. Зупинимо СНІД разом!
“Protect & save life” – захисти і збережи життя. Саме під цією назвою стартував проект з військово -медичних змагань за організації і участі ВПА «Калина» на базі Рокитнівського медичного училища, де нам, молодіжному інструкторському складу "Транквілізатор" довірили підготовку команди студентів РМУ.
Якщо висловлювати всі емоції та враження, то не вистачить слів. А загалом, головним результатом був запал, яким горіли очі наших учасників. До суддівської колегії були запрошені наші кращі: представник ССО Джома Київський-суддя з військової тактики; рушійна сила сучасних технологій в розвитку армії і взагалі будь-якого розвитку друг Електрик – суддя з метання гранати; чудовий наставник, тактик і медик – суддя медичної підготовки, комендант змагань та організатор друг Тео. 
Чотири команди змагались по трьох дисциплінах: робота з АК-74 на час – «святе», метання гранати на точність, військова тактика і медична підготовка. Робота в червоній та жовтій зонах.
Хлопці та дівчата виклали себе на максимум – і саме ЦЕ було нашими очікуваннями від проведення даного заходу. Давно ми не бачили у молоді такого потенціалу до навчання та розвитку. Ми отримали цей потенціал саме від ВПА «Калина» та намагались ним поділитись з іншими студентами, котрі проявили бажання. Результат було помітно. Вони горіли від того,чим займались. Це КАЙФ. КАЙФ для них, КАЙФ для НАС, а особливо для наших наставників, які вкладають в нас всю душу. Час пролетів непомітно. Але все ж таки були переможці і переможені. Перше місце отримала команда «Прайд», дуже позитивні та заряджені студенти, які з першого дня тренувань проявили ініціативу в навчанні, як і з рештою всі інші учасники. Переможці отримали можливість випробувати свої сили на майбутніх обласних змаганнях. Решта команд теж отримають заохочувальні пропозиції.
Відверто кажучи, це було нелегко. Привернути увагу тих, більшості яким були цікаві лише сірі будні. Проте, сподіваємось , що нашого стимулу вистачить на всіх. І це лише чергова сходинка на шляху до вдосконалення себе і своєї країни.
Дуже дякуємо сприянню наших волонтерів : Олега Березюка, Леоніда Думенка. Дякуємо сприянню військового комісаріату, котрий забезпечив нас зброєю. Особлива подяка Укрмедтекстилю за надання бандажів «Білосніжка» для повноцінних тренувань.
Весь цей розвиток, відбувається завдяки ЛЮДЯМ. Справжнім і щирим, які готові пожертвувати останнім заради світлого майбутнього. А майбутнє – це ми – Молодь!
Виховний захід «Молитва», присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.
Страшні роки Голодомору згадали у Рокитнівському медичному училищі студенти III-стомат групи разом із куратором Лозян В.В. Всім «…похованим без труни й молитви, позбавленим могили й шани…» була присвячена година пам’яті і скорботи «Молитва».
Учасники заходу максимально точно намагалися передати трагізм тих страшних часів у історії: декламували вірші, показували відео; періодично з’являвся образ Білої постаті, яка символізувала матір, що шукає свою померлу дитину… Лунали тривожні пісні….
Драматичним і завершальним акордом зворушили серця присутніх слова молитви, яку читали студенти зі свічкою у руці.
Пекельні цифри та слова
У серці б’ють, неначе молот,
Немов проклятий оживе,
Рік тридцять третій
Голод… Голод
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах,
І сім мільйонів (Боже мій!).
Не долічила Україна.
Саме такими словами розпочався мітинг реквієм у холі Рокитнівського медичного училища «Запалимо свічу…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.). Метою заходу було вшанувати пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей; розвивати у студентів траурний етикет і виховувати громадянську свідомість, співчуття. Ведучі донесли інформацію про трагедію, яку неможливо забути.
Було продемонстровано відеоролик «Голодомор в Україні1932-1933 рр.» і вшановано хвилиною мовчання та запаленням свічок пам'ять всіх загиблих. І на завершення продекламовано вірш студенткою III-А курсу - Островець Іриною.

Днями молодий український письменник та мандрівник Максим Кідрук відвідав Рокитнівщину з презентацією роману «Не озирайся і мовчи».
Автор пізнавально та цікаво проанонсував свої книжки «Твердиня», «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи», водночас демонструючи буктрейлери до книг.

Цікавими були розповіді з мандрівок автора та про те як він приходить до написання тієї чи іншої книги, про роботу над його наступною книгою «Де нема Бога»…
До зустрічі з письменником долучились студенти нашого училища, які були приємно враженні розповідями Максима.
22 листопада 2017 року студенти ІІІ-А курсу спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом куратора Довмантович Н.Г підготували та провели  відкриту виховну годину, приурочену пам’яті ГЕРОЇВ «РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ».
Події, з часу яких минув вже не один  рік, назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця. Кожен з нас пишається тим, що справжні герої  народжуються на нашій землі – сміливі, свідомі, герої, які  готові  боротися за справедливість, за мир в Україні. ГЕРОЇ «РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ» - це ті, кого повинен визнавати кожен українець, і не забувати про те, що саме вони віддали своє життя за достойне майбутнє  кожного українця.
 
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня в нашому закладі відбулися заходи з нагоди 4 річниці від початку Революції Гідності в честь пам’яті Героїв Небесної сотні. У холі адміністративного корпусу студенти та викладачі згадували тривожні події Революції Гідності з відеоматеріалів хроніки. Згодом, після хвилини мовчання за загиблими на Майдані, слово надали юрисконсульту училища, учаснику Революції Гідності Огородніку А.В., який розповідаючи про ті трагічні події, звернувся до студентів із такими словами: «Історія Незалежної України писалася кров’ю 300 студентів в бою під Крутами, кров’ю учасників Революції Гідності, а зараз пишеться гарячою кров’ю наших захисників на Донбасі, і Ви, як молоде покоління українців маєте пам’ятати, як тяжко виборюється Незалежність від зовнішніх окупантів. Тому будьте гідними, свідомими та активними громадянами України, шануйте та любіть свою Батьківщину».
Також працівники та студенти училища, під час мітингу-реквієму,  разом з представниками влади, духовенства, ветеранами АТО та громадськістю селища урочисто поклали квіти до стелли Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.Понад 12 років 16 листопада весь світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою  у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. В Декларації розглянуто основні  принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.
   16 листопада за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
  З нагоди Міжнародного Дня толерантності в нашому училищі було проведено акцію за участю представників Служби у справах дітей РРДА на тему: „Всі ми різні – всі ми рівні”.
Розпочала акцію психолог Служби у справах дітей Атаманчук І.А., яка розповіла, що толерантність - це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. Підкреслила, що для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
·  бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
·  навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
·  цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
·  зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
Головний спеціаліст Служби у справах дітей Шупрудько І.М. повідомила про адміністративну відповідальність підлітків різних вікових категорій за моральне, психологічне та фізичне насилля.
В ході акції студентам було запропоновано об’єднатися, торкнутись своїми долонями один до одного  і до кожного жителя планети Земля, прикріпивши кольорові «долоньки взаєморозуміння, доброти, милосердя, поваги, рівності »  до імпровізованого макета із зображенням   Землі.
Сподіваємось, що проведений захід дав можливість студентам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.
1 2 3 4 5 6 7