Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Захист Вітчизни

Політичний, економічний, духовний розквіт України можливий за умови гарантування їй державного суверенітету, політичної незалежності збереження територіальної цілісності.
Гарантом національної безпеки України виступають боєздатні Збройні Сили побудовані за принципом оборонної достатності.
Військова служба відповідно до Конституції України та ЗУ « Про загальний військовий обов’язок і військову службу» є почесним обов’язком кожного громадянина. Це нелегкий, але дуже важливий і необхідний для суспільства вид діяльності, що характеризується складністю, динамічністю, суворою регламентацією, специфічністю спілкування. Усе вимагає специфічної підготовки. Готовність до служби в армії формується в цілісному навчально-виховному процесі, залежить від зусиль держави, сім’ї, від свідомості юнаків і дівчат, від їх активності і наполегливості.
Мета курсу «Захист Вітчизни» - не тільки підготовка до стройової військової служби, а й подальший фізичний, вольовий, інтелектуальний, професійний, моральний розвиток особистості.
Особливої значимості, враховуючи непросту ситуацію в нашій державі набуває підготовка молоді до захисту Батьківщини.
Курс «Захист Вітчизни» дає необхідні знання про законодавство України з питань військової служби, про встановлення, розвиток і призначення Збройних Сил та інших військових формувань України, значення військової служби вимоги Військової присяги та статутів Збройних Сил України. У курсі вивчаються: загальні обов’язки солдата, обов’язки шикувального і чатового, правила поводження перед шикуванням: в строю, дії в наступі, в обороні, розвідці, будову зброї та правила і прийоми стрільби та метання гранат та інше. Курс ознайомлює з основами військової топографії, правилами орієнтування на місцевості. Вивчається цивільна оборона та медико-санітарна підготовка і способи індивідуального та колективного захисту від уражальної дії ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї, порядок організації та проведення рятувальних робіт під час стихійних лих, правила надання першої медичної допомоги собі та людям при різного роду травмах, ушкодженнях. Молодь має навчитися користуватися доступними методиками самооцінки своєї готовності до служби в Збройних Силах України, оволодіти методами самовдосконалення, виробити навички психологічної саморегуляції поведінки в умовах військової діяльності.

Важливою умовою успішності занять із захисту Вітчизни є висока дисципліна, організованість, відповідальність студентів. На заняттях стосунки між студентами та викладачем, а також студентами між собою підтримуються на зразок стосунків між військовослужбовцями Збройних Сил України.
Позааудиторна робота
Викладачем БЖ Нестерчуком Р.В. та викладачами «Захисту Вітчизни» налагоджена тісна співпраця із Рокитнівським районним військовим комісаріатом. Всі студенти закладу пройшли навчання по розбору та збору зброї.
Капітан Бондарчук Т.О., начальник відділу військового обліку офіцерів запасу і кадрів, координував практичне навчання студентів.
Старший сержант Грогуль Г.І., начальник відділу служби зв’язку та інформатизації, в доступній формі проводить теоретичні заняття по тактиці технічних характеристик стрілецької зброї, зокрема: АК-74, РПК, ПМ, гранат РГД-5, Ф-1.
Т.в.о. комісара РВК майор Крупич А.С. провів екскурсію по території військомату та ознайомив із особливостями облаштування та розміщення приміщень.
Працівник ЗСУ Коханевич М.В., головний спеціаліст відділення комплектування, сприяв популяризації та поширенню серед студентської молоді патріотизму, з метою формування в них моральної активності та прояву благодійних чеснот й активної участі у заходах волонтерської діяльності.