Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Захист Вітчизни

Політичний, економічний, духовний розквіт України можливий за умови гарантування їй державного суверенітету, політичної незалежності збереження територіальної цілісності.
Гарантом національної безпеки України виступають боєздатні Збройні Сили побудовані за принципом оборонної достатності.
Військова служба відповідно до Конституції України та ЗУ « Про загальний військовий обов’язок і військову службу» є почесним обов’язком кожного громадянина. Це нелегкий, але дуже важливий і необхідний для суспільства вид діяльності, що характеризується складністю, динамічністю, суворою регламентацією, специфічністю спілкування. Усе вимагає специфічної підготовки. Готовність до служби в армії формується в цілісному навчально-виховному процесі, залежить від зусиль держави, сім’ї, від свідомості юнаків і дівчат, від їх активності і наполегливості.
Мета курсу «Захист Вітчизни» - не тільки підготовка до стройової військової служби, а й подальший фізичний, вольовий, інтелектуальний, професійний, моральний розвиток особистості.
Особливої значимості, враховуючи непросту ситуацію в нашій державі набуває підготовка молоді до захисту Батьківщини.
Курс «Захист Вітчизни» дає необхідні знання про законодавство України з питань військової служби, про встановлення, розвиток і призначення Збройних Сил та інших військових формувань України, значення військової служби вимоги Військової присяги та статутів Збройних Сил України. У курсі вивчаються: загальні обов’язки солдата, обов’язки шикувального і чатового, правила поводження перед шикуванням: в строю, дії в наступі, в обороні, розвідці, будову зброї та правила і прийоми стрільби та метання гранат та інше. Курс ознайомлює з основами військової топографії, правилами орієнтування на місцевості. Вивчається цивільна оборона та медико-санітарна підготовка і способи індивідуального та колективного захисту від уражальної дії ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї, порядок організації та проведення рятувальних робіт під час стихійних лих, правила надання першої медичної допомоги собі та людям при різного роду травмах, ушкодженнях. Молодь має навчитися користуватися доступними методиками самооцінки своєї готовності до служби в Збройних Силах України, оволодіти методами самовдосконалення, виробити навички психологічної саморегуляції поведінки в умовах військової діяльності.
Важливою умовою успішності занять із захисту Вітчизни є висока дисципліна, організованість, відповідальність студентів. На заняттях стосунки між студентами та викладачем, а також студентами між собою підтримуються на зразок стосунків між військовослужбовцями Збройних Сил України.
День цивільного захисту та об`єктових
протипожежних тренувань в Рокитнівському медичному училищі
В ході Дня цивільного захисту та протипожежних тренувань відпрацьовувалися навички персоналу з організації гасіння пожежі на її початковому етапі із застосуванням первинних засобів пожежогасіння (вогнегасники), провели евакуації жителів гуртожитку, студенти надавали першу допомогу потерпілим, відпрацьовували взаємодії з пожежно-рятувальними підрозділами та підрозділами екстреної медичної допомоги, поліцією Рокитнівського району, ПАТ Рівнеенерго Рокитнівський РЕМ
Для відпрацювання практичних дій персоналу та студентів (Молодіжний медичний підрозділ) з використанням первинних засобів пожежогасіння, надання допомоги потерпілим   підготували волейбольний майданчик поряд з гуртожитком та спеціальні імітаційні засоби.
Для оцінки дій персоналу та контролю за виконанням заходів безпеки (з метою попередження помилкових дій учасниками тренування, які можуть призвести до нещасного випадку, пошкодження обладнання або порушення технологічного процесу тощо) керівником тренування були запрошені представники пожежно-рятувального підрозділу Рокитнівського району, екстреної медичної допомоги, поліцією Рокитнівського району, ПАТ Рівнеенерго Рокитнівський РЕМ.
До початку тренування керівник цивільного захисту училища видав наказ про підготовку та проведення Дня цивільного захисту та протипожежного тренування, в якому призначено керівника тренування, строки, порядок та місце проведення, порядок відпрацювання практичних питань.
Для підготовки та проведення Дня цивільного захисту та протипожежного  тренування розроблено план проведення протипожежного тренування, який затверджений директором училища.
У плані проведення протипожежного тренування передбачено:
- організаційні заходи: тема, навчальні цілі, час і місце проведення тренування, склад учасників, посередників, визначення засобів зв’язку;
- підготовчі заходи: установка імітації, засоби і знаки (прапорці, плакати, пояснювальні написи, тощо), інструктаж і розстановка представників аварійно-рятувальних служб, підготовка наявних засобів пожежогасіння;
- оперативні дії: оголошення умовної пожежі, введення в роботу імітаційних засобів, дії персоналу та студентів під час умовної пожежі.           

День цивільногозахисту та об`єктових тренувань пройшов успішно, заплановані завдання виконанні. Студенти та працівники відпрацвали навички поведінки у надзвичайних ситуаціях, зокрема, пожежа в гуртожитку. Сподіваємось, що набуті знання знадобляться лише для наступнтих тренувань.
Позааудиторна робота
Викладачем БЖ Нестерчуком Р.В. та викладачами «Захисту Вітчизни» налагоджена тісна співпраця із Рокитнівським районним військовим комісаріатом. Всі студенти закладу пройшли навчання по розбору та збору зброї.
Капітан Бондарчук Т.О., начальник відділу військового обліку офіцерів запасу і кадрів, координував практичне навчання студентів.
Старший сержант Грогуль Г.І., начальник відділу служби зв’язку та інформатизації, в доступній формі проводить теоретичні заняття по тактиці технічних характеристик стрілецької зброї, зокрема: АК-74, РПК, ПМ, гранат РГД-5, Ф-1.
Т.в.о. комісара РВК майор Крупич А.С. провів екскурсію по території військомату та ознайомив із особливостями облаштування та розміщення приміщень.
Працівник ЗСУ Коханевич М.В., головний спеціаліст відділення комплектування, сприяв популяризації та поширенню серед студентської молоді патріотизму, з метою формування в них моральної активності та прояву благодійних чеснот й активної участі у заходах волонтерської діяльності.