Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Охорона праці



Тематика бесід та інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності на 2022-2023 н.р. для кураторів груп 
ВП «Рокитнівський фаховий медичний коледж»
КЗВО «Рівненська медична академія» РОР 
 
Вересень

1. Інструктаж (вступний): «Інструктаж з безпеки життєдіяльності для студентів під час навчально-виховного процесу. Примірний алгоритм дій учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення “ПОВІТРЯНА ТРИВОГА”.

2. Інструктаж: «Рекомендації, спрямовані на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення COVID-19» (Інструкція №94).

Жовтень

4. Бесіда: «Запобігання пожежам і захист від них. Використання первинних засобів пожежогасіння».

5. Бесіда: «Порядок дій населення при виявленні підозрілого предмета»

Листопад

6. Бесіда: «Попередження суїцидальної поведінки серед студентської молоді».

7. Бесіда: «Перша (долікарська) медична допомога у разі нещасних випадків, надзвичайних подій тощо, що сталися під час навчально-виховного процесу в коледжі» (Інструкція №55, п.8).

Грудень

8. Бесіда: «Про правила безпечної поведінки при похолоданні. Обережно – ожеледиця».

9. Інструктаж: «Безпека життєдіяльності студентів під час зимових канікул та тривалих святкових днів»

Січень

10. Інструктаж (повторний): «Інструктаж з безпеки життєдіяльності для студентів під час навчально-виховного процесу».

11. Бесіда: «Профілактика грипу та ГРВІ. Алгоритм надання медичної допомоги хворим на грип та ГРВІ».

Лютий

12. Бесіда: «Побутовий травматизм. Попередження та дії у разі нещасних випадків у побуті» (Інструкція №55, п.7).

13. Бесіда: «Безпека дорожнього руху. Поведінка на вулиці, ознайомлення з правилами дорожнього руху» (Інструкція №55, п.6) 

Березень

14. Інструктаж: «Будова і робота різних видів вогнегасників».

15. Бесіда: «Правила поведінки з електроприладами». 

Квітень

16. Бесіда: «Шкідливість тютюнопаління і вживання алкогольних напоїв».

17. Бесіда: «Профілактика явища булінгу в студентському середовищі». 

Травень

18. Бесіда: «Що таке стрес і як з ним боротися».

Червень

19.  Інструктаж: «Безпека життєдіяльності студентів під час навчальної практики та літніх канікул» (Інструкція №46).

 Перелік бесід з текстами

 


Дії у разі терористичного акту  

Терористичний актзлочинне діяння у формі застосування зброї, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій.

Метою цих рекомендацій є допомога громадянам орієнтуватися і діяти в ситуаціях з ознаками терористичного акту. Будь-яка особа повинна чітко уявляти свою поведінку при виявленні можливих вибухових пристроїв, захопленні заручників, ситуаціях з захопленням терористами авіаційного та іншого транспорту, бути психологічно готовою до самозахисту та адекватної поведінки під час масових заворушень та дій правоохоронних органів по їх припиненню.

Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:

  • не торкайте у вагоні поїзда, під'їзді або на вулиці нічийні пакети (сумки), не підпускайте до них інших. Повідомите про знахідку співробітника поліції;
  • у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримаєтеся від різких рухів;
  • при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;
  • використайте будь-яку можливість для порятунку;
  • якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;
  • намагайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.

Дії під час перестрілки:

  • якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж лягте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;
  • проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;
  • якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.

Дії у випадку захоплення літака (автобуса):

  • якщо Ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;
  • заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається;
  • зніміть ювелірні прикраси;
  • не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;
  • не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;
  • якщо представники влади почнуть спробу штурму – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;
  • після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.

 Якщо ви стали жертвою телефонного терориста:

  • зателефонуйте з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;
  • намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);
  • одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина телефонує з іншого телефону на вузол зв`язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував.


!!! Пам'ятка щодо дій населення в разі виявлення підозрілого предмета 

 

28 квітня — Всесвітній День охорони праці

Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади до проблеми безпеки людини на робочому місці, відзначають Всесвітній День охорони праці. Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

Святкування дня охорони праці вперше відбувалося в 2003 році, але ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали День пам'яті на честь загиблих на робочому місці. Після цього подібні заходи організовувалися по всьому світу.

З часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя. В офіційних заходах, присвячених цьому святу, зазвичай беруть участь керівники великих компаній, промислових гігантів, громадських організацій і т.д.

З історії започаткування свята

Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році.

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.

Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськостi до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

МОП першою заявила, що економічні, соціальні та культурні права так само важливі для людини, як і громадські та політичні. Дотримання Конвенцій і Рекомендацій МОП забезпечує право кожного працівника, на кожному робочому місці на здорові та безпечні умови праці.

День охорони праці в Україні

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року.

У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про День охорони праці

З метою привернення уваги суспільства, органів державної
влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань
охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та
професійним захворюванням, вшанування пам'яті осіб, які загинули
на виробництві, п о с т а н о в л я ю:
Установити в Україні День охорони праці, який відзначати
щорічно 28 квітня - у Всесвітній день охорони праці.

Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ, 18 серпня 2006 року
N 685/2006

План заходів до Дня охорони праці та Тижня безпеки життєдіяльності в ВП “Рокитнівський фаховий медичний коледж” КЗВО “Рівненська медична академія” РОР

№ п/п

Назва заходу

Термін виконання

Виконавці

1

Розміщенння інформації на сайті Рокитнівського фахового медичного коледжу про Всесвітній День охорони праці

26.04.21

Лящук Т.В.

2

Створення стінгазет (плакатів, колажів) студентами коледжу на тему: “Передбачати, готуватися та реагувати на кризи. Інвестуймо зараз у стійкі системи безпечної здорової роботи”

26.04-30.04.2021

Куратори груп

3

Організація виставки нормативної та фахової літератури, засобів індивідуального захисту

26.04.21

Лящук Т.В.

Нестерчук Ж.В.

Терещук О.А.

4

Оформлення інформаційних стендів з охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності

26.04-30.04.2021

Лящук Т.В.

Нестерчук Ж.В.

5

Перевірка стану дотримання відповідних інструкцій, ведення журналів реєстрації інструктажів з охорони праці для студентів, працівників; наявність планів евакуації в кожному навчальному корпусі, гуртожитку, кабінетах

27.04.21

Лящук Т.В.

Нестерчук Ж.В.

6

Проведення виховної години для студентів на тему: “Всесвітній День охорони праці. Передбачати, готуватися та реагувати на кризи”

28.04.21

Куратори груп, Лящук Т.В.

7

Проведення роз'яснювальної роботи серед студентів та працівників щодо збереження здоров'я в умовах поширення коронавірусу

28.04.21

Лящук Т.В.

Попчук М.В.

8

Перевірка справності електричних мереж, розеток, вимикачів, електрообладнання, заземлення, опору ізоляції, освітлення

29.04.21

Гордійчук С.М.

9

Перевірка умов проживання студентів в гуртожитку та дотримання ними пожежної безпеки та електробезпеки

29.04.21

Лящук Т.В.

Нестерчук Ж.В.

Гордійчук С.М.

10

Підбиття та обговорення підсумків проведення Тижня безпеки життєдіяльності та Всесвітнього Дня охорони праці на нараді з членами оргкомітету, керівниками структурних підрозділів та директором

30.04.21

Члени оргкомітету



 

 

Тиждень безпеки життєдіяльності та цивільного захисту

Правила безпеки життєдіяльності потрібно знати всім, а підростаючому поколінню, в тому числі і студентам, особливо. Адже, як свідчить безжальна статистика, молоді громадяни нашої держави, на жаль, дуже часто стають учасниками надзвичайних ситуацій (НС). Причиною цього є незнання студентами послідовності правильних дій у екстремальних ситуаціях.
Відповідно до спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) від 16 травня 2014 року №462/204 „Про проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України” в останні дні листопада в Рокитнівському медичному училищі проводився Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та цивільного захисту (Тиждень знань), метою якого є запобігання загибелі студентам під час надзвичайних ситуацій та навчання правилам пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності.
У понеділок 17 листопада 2014 року відбулася загальноучилищна лінійка, на якій були присутні адміністрація училища, працівники та студенти, а також  було проведено  збір формувань цивільного захисту (ЦЗ), під час якого обговорено першочергові заходи щодо запобігання НС які можуть виникнути у навчальному закладі, порядок отримання директором училища інформації про загрозу чи виникнення НС, порядок надання інформації у відповідні служби району, порядок підготовки студентів до евакуації, порядок розміщення дітей після евакуації, порядок надання інформації батькам про місцезнаходження студентів, дії формувань цивільного захисту.
До кінця тижня проводились військово-медичні тренування  зі студентами всіх груп. Ці тренування проводили викладач предмету «Захист Вітчизни» Ковальчук А.І та викладач «Безпеки життєдіяльності» Нестерчук Р.В., щоб студенти отримали  основні базові знання з надання першої медичної допомоги та володіли правилами користування засобами індивідуального захисту і навчились їх застосовувати на практиці. Працівники Рокитнівського військового комісаріату старший солдат Смик В.М., і старший солдат Кошун М.Ф. ознайомили студентів із навчальною стрілецькою зброєю. Вони демонстрували елементарні навички поводження зі зброєю та навчальними гранатами.
В середу проведено спеціальне об’єктове тренування (евакуація гуртожитку на випадок пожежі). Практика проведення таких заходів на початку навчального року дуже доречна, адже першокурсники, що прибули на навчання, ще не в повній мірі знайомі з організацію ЦЗ в училищі. З питань підготовки та проведення об’єктового тренування методичну допомогу надавав завідувач НКП м.Сарни Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області Денисюк В.В., пожежники Рокитнівського районного сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області, зокрема, підполковник служби цивільного захисту Гордійчук Р.М.. Учасниками цієї евакуації були мешканці гуртожитку. Поставлені завдання: своєчасно та правильно діяти у випадку виникнення пожежі. На виховних годинах кожен куратор у своїй групі провів бесіду на тему: «План дій на випадок виникнення НС.»
У четвер проведено відкрите заняття у групі ІІІ курсу спеціальності  «Стоматологія» (викладач БЖД Нестерчук Р.В.) на тему: «Пожежна безпека», на якому було представлено презентації, демонстрація роботи з вогнегасником та накладання ватно-марлевої маски.
 В понеділок на загальноучилищній лінійці відведено підсумки тижня знань, відмічено активну участь студентів, злагоджену роботу працівників закладу.
      Під час тижня знань студенти усвідомили важливість знань з безпеки життєдіяльності та цивільної оборони і те як ці знання можуть допомогти нам  у реальному житті.


>Навчання з рятувальниками
>Тестування перевірки знань охорони праці та безпеки життєдіяльності
>Охорона праці - перш за все
>Майстер-клас від студентів
>Навчання працівників училища з питань охорони праці
>Об'єктові тренування
>Бесіда про тероризм
>Пожежник - професія героїчна!
>Комплексні об'єктовні тренування в училищі
>Захистник Вітчизни - найшанованіша професія в будь-якому суспільстві!
На базі гуртожитку Рокитнівського медичного училища рятувальники провели навчання.
Головним управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області було проведено контрольну інспекторську перевірку реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій, стану організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки у Рокитнівському районі.
В ході перевірки було проведено навчання: «Ліквідація надзвичайної ситуації в гуртожитку медичного училища в селищі міського типу Рокитне». Адміністрація об’єкта спрацювала оперативно, при виявленні загоряння електроприладів, які знаходились поруч з пошкодженою водомережею провела першочергово евакуацію студентів та персоналу на безпечну територію об'єкта, розпочала ліквідацію власними силами, а також забезпечила зустріч екстрених служб, які прибули до місця виклику. Рятувальниками по прибуттю отримано від співробітників Рокитнівського РЕМ допуск на гасіння електроприладів, від керівництва об’єкту інформацію про наявність людей та про ситуацію на об’єкті, відразу в складі ланки ГДЗС провели евакуацію потерпілої, яка знаходилася в гуртожитку. Бригада екстреної швидкої допомоги надала постраждалій допомогу та забезпечила чергування на випадок встановлення осіб, які могли постраждати внаслідок отруєння продуктами горіння. В свою чергу працівники поліції забезпечили охорону громадського порядку та перекриття вулиці для забезпечення безперешкодної роботи рятувальників та медиків. Персонал всіх задіяних служб діяв чітко та злагоджено та повністю вправся з поставленими завданнями.
 

   Протягом тижня згідно графіку складеним інженером з охорони праці пройшли тестування всі працівники училища. Тестування відбувалося в інформативному кабінеті на достатньому рівні.
   Актуальними були питання:
- Законодавство України у сфері охорони праці
- Електробезпека
- Пожежна безпека 
- Безпека життєдіяльності
Відповідно до функціональних обов’язків інженер з ОП Нестерчук Р.В. здійснює ряд заходів по дотриманню правил з техніки безпеки, особливо в зимовий період. Директор училища Кравець В.Р. здійснює контроль щодо виконання щоденних робіт із облаштування території закладу.



Викладачем БЖД Нестерчуком Р.В. та співзасновником ВП «Калина» Трубілком О. розпочато співпрацю із загальноосвітніми закладами району по питаннях самодопомоги у випадку нещасних випадків, які особливо актуальні взимку, а саме: дії школярів при переломах, при кровотечах, втраті свідомості під час падіння на льоду. Навчання було проведено в Рокитнівському НВК «Школа І ст. – гімназія» у формі діалогу та активній участі старшокласників у два етапи: 1) самостійна долікарська допомога; 2) професійна лікарська допомога, яку надавали кращі студенти училища – Ткач Інна та Пишняк Денис (студенти ІV-А курсу спеціальності «Лікувальна справа»).







Гімназисти були небайдужими до сучасних подій на Сході і на їх прохання продемонстровано ряд найосновніших і найнеобхідніших дій при вогнепальних пораненнях.
Плануються подібні заняття з надання реанімаційної допомоги потерпілому за участі студентів та наших випускників-учасників АТО по школах району.



Протягом тижня з працівниками училища були проведені заняття з охорони праці. Заняття провів інженер з охорони праці за планом:
1.                 Державна політика в галузі охорони праці
2.                 Охорона праці жінок
3.                 Управління охороною праці та обов'язки роботодавця
4.                 Обов'язки працівника щодо додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці
5.                 Служба охорони праці на підприємстві
6.                 Обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій
7.                 Навчання з питань охорони праці
Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій
21 квітня у Рокитнівському медичному училищі пройшли планові об’єктові тренування з питань цивільного захисту. Головною їх метою була практична перевірка здатності працівників та студентів упевнено діяти в надзвичайних ситуаціях, коли доведеться захищати своє життя і здоров’я. До запланованих навчань були залучені працівники Рокитнівського районного сектору ДСНС України в Рівненській  області та Рокитнівського відділення поліції.
За сценарієм, в приміщенні навчального корпусу закладу заклали пакунок з невідомим предметом, який було класифіковано, як вибуховий пристрій. Внаслідок цього відбулася повна евакуація будівлі медучилища та виклик екстрених служб. Представники районного сектору надзвичайних ситуацій спрацювали доволі оперативно, вилучивши та умовно знешкодивши підозрілий предмет у той час, коли поліція охороняла громадський порядок і за викликом прибула на місце умовного замінування.
      Як зазначалося попереду, проведені навчання є плановими. Дирекція медучилища дбає про безпеку і обізнаність своїх студентів, на чому постійно наголошує в.о. директора закладу Михайло Демянчук.


Бути готовим – часто означає врятувати собі життя. Передбачити, що може статися під час землетрусу, пожежі чи терористичного акту – означає значно збільшити шанси вціліти. З кожної трагедії і катастрофи ми повинні винести урок, щоб не стати наступною жертвою. В цивілізованому світі таку поведінку багато хто, можливо, назве параноєю, але, здається, світ вже перестав бути цивілізованим.
Ось проста інструкція – правила поведінки під час терористичного акту і масових безпорядків, яку провів Олексій Трубілко для жильців гуртожитку Рокитнівського медичного училища.
1. Негайно проінформувати про факт захоплення заручників у навчальному закладі (гуртожитку):
- директора училища;
- оперативного чергового районного відділу МВС України  у Рівненській області (тел: 102);
- районного відділу ДСНС України у Рівненській  області   (тел: 101);
- по можливості – хоча б одного з них.
2.По можливості вияснити (зрозуміти), чого хочуть терористи, визначити для себе, хто з них найнебезпечніший (нервовий, рішучий, агресивний).
3.Нічого не починати робити без дозволу терориста. Може трапитися, що вимоги до вас від терориста та від представника влади будуть протилежні - робіть так, як вимагає терорист.
4.Якщо терористи жадають від вас співучасті у тих чи інших діях (зв`язати когось тощо), постарайтесь не робити цього - продемонструйте свій переляк та безсилля, пошліться на слабкість (не завадить у цьому випадку навіть імітувати втрату свідомості).
5. Не апелюйте до совісті терористів, це майже завжди марно - вони виконуватимуть те, що задумали, можуть йти на жорсткі й неадекватні дії. Не наполягайте на своєму. Говорити треба спокійно і не дивіться зухвало йому у вічі – щоб не спровокувати сигналу до агресії.
6. Не підвищуйте голос і не жестикулюйте, навіть якщо  ви хочете попередити про щось учасників навчально-виховного процесу та працівників училища, які поруч з вами. Якщо ви зрозумієте, що терорист блефує і в руках у нього муляж, не перевіряйте цього! Помилка може коштувати вам життя. Нікого не підштовхуйте до необдуманих дій. Якщо поблизу стався вибух, не поспішайте покинути приміщення. Вас можуть прийняти за злочинця і ви мимоволі станете мішенню для правоохоронців.
7.Продовжуйте виконувати свої обов’язки в залежності від обстановки, що склалася в училищі.
8. В разі виявлення підозрілого предмета (орієнтовно – вибуховий) категорично забороняється наближатись до нього та чіпати його, оскільки необдумані дії можуть спровокувати детонацію.
9. Черговий студент (чергова гуртожитку та ін.) зобов`язаний повідомити про небезпеку директора училища та діяти згідно його вказівкам.
10. Забороняється користуватись мобільним зв`язком поряд із підозрілим предметом, оскільки це може спровокувати детонацію.
11.Після прибуття рятувальних служб чітко виконувати їхні вказівки.
Пожежник - професія героїчна!
5 листопада в смт. Рокитне співробітники 10-ї державної пожежно-рятувальної частини провели для студентів Рокитнівсчького медичного училища пізнавальну екскурсію. Підчас екскурсії рятувальники нагадали правила пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності, розповіли про основні причини виникнення загорянь, наслідки пожеж. Також вогнеборці продемонстрували пожежні автомобілі, пожежне спорядження та технічне обладнання, яке представники мужньої професії використовують    при  ліквідації наслідків надзвичайних подій та ситуацій.
Студенти медичного училища мали змогу одягти окремі елементи професійного спорядження вогнеборців  та посидіти у пожежних автомобілів, на мить уявити себе справжніми рятувальниками - людьми, які, незважаючи ні на що, завжди приходять на допомогу.


В рамках тижня безпеки життєдіяльності, який проходив з 16 - 20 листопада 2015 року в Рокитнівському медичному училищі 18 листопада відбулися комплексні об`єктові тренування з пожежної безпеки у гуртожитку. Відповідно дії щодо евакуації учасників навчально-виховного процесу, надання першої допомоги постраждалим при аваріях з викидом небезпечних хімічних речовин, гасіння умовної пожежі. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров`я України раз на півроку проводяться практичні тренування по швидкій і безпечній евакуації мешканців на випадок пожежі або іншого стихійного лиха із залученням всіх служб порятунку та працівників гуртожитку. Організаторами навчань були керівники, викладачі, працівники училища та пожежники ДПРЧ-10 . Після практичних занять рятувальники провели зі студентами та викладачами лекцію-інструктаж щодо дотримання вимог правил пожежної  та техногенної безпеки в побуті, розповіли як діяти зібрано та рішуче, щоб не розгубитися у випадку виникнення пожеж, надзвичайних ситуацій та подій.
Комплексне об`єктове тренування було проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання вкрай потрібні у повсякденному житті.




Під час тижня безпеки життєдіяльності у спортивному залі Рокитнівського медичного училища відбулися військово-медичні тренування.
Ці тренування проводив випускник нашого навчального закладу, учасник бойових дій на сході України, член волонтер волонтерської організації "Брат за брата"  Трубілко Олексій Миколайович, який нині знаходиться на реабілітації після травми. Олексій продемонстрував необхідне військове спорядження учасника бойових дій, як правильно діяти медичному працівнику під час ведення бою та сучасні засоби надання першої невідкладної допомоги на полі бою.
У навчаннях брали участь студенти випускних курсів спеціальності "Лікувальна справа" та працівники училища.
Безсумнівно, що це навчання було корисними та змістовним, тому що Олексій зміг доступно та професійно продемонструвати як рятувати життя.
    Слава героям!!!