Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

Виховні заходи

1 2 3 4 5 6 7 8
По всьому світу у цей день проводяться лекції, флешмоби, благодійні акції медичними установами, де всі бажаючі можуть зробити аналізи безкоштовно. Основною метою цих заходів є залучення громадськості до  глобальної проблеми, щоб привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений і небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі.
Винятком не став і наш навчальний заклад. Студентами III курсу спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом кураторів Довмантович Н.Г., Стрілець С.В. було проведено інформативно-просвітницьку акцію «Рак – це не вирок, а діагноз…». В рамках акції  дайджест-групою студентів було підготовлено інформаційні буклети, проведено  міні- лекції з метою профілактики і попередження онкозахворювань. Адже, згідно зі статистикою, близько 43% захворювань на рак можна запобігти за допомогою здорового способу життя, а саме:
-збалансоване здорове харчування;
-відмова від алкоголю і куріння;
никнення тривалого перебування на сонці і в соляріях;
ізична активність;
- вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки;
-уникнення постійних стресів,   нервових потрясінь, занепокоєнь, які теж можуть стати причинами розвитку онкології.
Пам’ятати про цю проблему потрібно не лише в цей день, а й протягом всього життя. Бажаємо всім бути здоровими!
100-річчя битви під Крутами та 99-річчя Соборності України  - це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, в єдності дій і соборності душ. Лише так ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної і демократичної України.
З метою гідного відзначення 100-річчя бою під Крутами, вшанування традицій боротьби за незалежність та соборність України, військові звитяги захисників рідної землі, творців за незалежність та соборність України в закладі проведено заходи:
1.Обладнано інформаційні стенди:
- «22 січня – День пам’яті перших Героїв Небесної Сотні»;
- «Створення Української держави. День Соборності України»;
- «День пам’яті Героїв Крут».
2.Оформлено в бібліотеці тематичні виставки:
- «Україна суверенна: від витоків до сьогодення. (до Дня Соборності України)»;
- «29 січня - День пам’яті Героїв Крут».
3.Теоретичне заняття з історії України «Героїзм юних українців в обороні Батьківщини.1918.Крути».
4.Тематичні виховні години в академічних групах до Дня пам’яті Героїв Крут, Дня Соборності і Свободи України.
5.Участь в загальнорайонних урочистостях, концертній програмі до Дня Соборності і Свободи України.
 

 


20 грудня студенти Рокитнівського медичного училища разом з викладачем історії України провели вечір пам’яті В.М. Чорновола на тему «Пам’ятаємо, любимо, шануємо…»
Метою заходу було ознайомити студентів з найвідомішими сторінками життя В.М. Чорновола; ознайомити з історичними подіями тоталітарної системи; донести історію про створення дисидентського руху; виховувати почуття патріотизму.
Захід розпочався під звуки пісні на слова В. Симоненка «Люди - прекрасні», де ведучі розповіли про те, що В. Чорновол це непересічна, яскрава особистість нашої історії, а також це принциповий політик, невтомний борець, правозахисник, натхненник Народного Руху і про тяжкі роки неволі, виснажливої праці, приниження, цькування… Студентам і присутнім було продемонстровано презентацію з фотографіями  ідеолога високих моральних чеснот, де всі почули голос самого В’ячеслава Максимовича Чорновола. Також учасники заходу цитували напам’ять безсмертні думки Чорновола, думки відомих культурних політичних діячів про Чорновола.
Надзвичайно романтично і цікавою подано інформацію «про високе і вічне кохання», де все життя, у найтяжчі хвилини випробовувань долі, поряд залишалася кохана жінка – дружина Атена Пашко.  Також студенткою І курсу, спеціальності «Сестринська справа» Анастасією Радчук продекламовано поезію:
«Хто зупинить шалений камаз
Чий автограф запікся на крові?
Чорновіл нагадає не раз:
Україну любіть не на слові
Сповідуємо ідею Чорновола,
Несімо в світ порядність і мораль.»
Завершальним словам виступив викладач - Ничипорчук С.О. про те, що роль і значення постаті В. М. Чорновола неможливо переоцінити. Це відомий правозахисник, дисидент, борець… Ми повинні знати, пам’ятати історичні  події, які відбувалися і відбуваються. Постійно пам’ятати і не забувати про це!
"Ой, Калита, Калита, із чого ж ти вилита? - Ой я з жита сповита , ой я сонцем налита. Для красного цвіту по білому світу."
Народні свята і обряди в художніх образах, ритуальних піснях відображають життя українського народу. В обрядовості поєднано життєвий досвід народу, творчу силу духу, світогляд, що становить його національне обличчя, мистецьку самобутність.
Саме в день Калити відбувалися великі вечорниці - одне з найулюбленіших свят молоді. Дівчата брали з собою роботу - пряли й вишивали. На вечорницях завжди було весело - можна погомоніти, почути новини, страшні та смішні бувальщини і казки, поспівати, згадати загадки, а на Андрія ще й поворожити.
Не обійшлось без Андріївських вечорниць і у нашому училищі. Вечір 12-го грудня пройшов в теплій домашній атмосфері, з декорацією справжньої української домівки, випіканням Калити. Щиро і дзвінко лунали голоси наших козаків та козачок, співаючи чудові українські пісні. Дівчата та хлопці повідували всім глядачам про стародавні українські традиції та обряди, що збереглись впродовж віків. Звичайно, куди ж без ворожіння. Дівчата гадали на долю, хлопці - де кохану шукати. "Ой, діду, діду, Калиту кусати їду", - з такими словами на "вірному коневі" підстрибували хлопці, щоб вхопити шматочок Калити зубами. А хто сміявся, отримував помазок із сажею на обличчя. Згадували загадки, розповідали цікаві історії. Гомоніли, сміялись.. Загалом, розважились неабияк.
Час пройшов непомітно, дуже весело та приємно. Окрім студентів, в гості завітала дирекція училища та викладачі. В затишному колі пройшов вечір, він, певно закарбується у пам'яті студентів і всіх гостей гарними спогадами.
14 грудня 2017 року студентами IV курсу спеціальності «Сестринська справа» під керівництвом куратора, Чорнобривої Людмили Володимирівни та заступника директора з навчальної роботи, Чорнобривої Наталії Василівни було проведено виховну годину на тему «Ціною життя», присвячену Дню памяті ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Було вшановано тих, хто першим ринувся в бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, кого  згадували, як героїв, тих, хто ціною свого здоров’я, і життя, заступив нас з вами, нашу Україну, не допустив ще більшого лиха - Володимира Правика, Віктора Кібенка, Миколу Титенока, Миколу Ващука, Василя Ігнатенка, Володимира Тищуру.
Було занесено квіти до пам’ятника «Героям і жертвам Чорнобиля».
Луна Чорнобиля з часом не стихає. Ще сотні років буде тягтися чорнобильський слід крізь життя як нині живучих, так ще і ненароджених людей, доля яких тепер пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС, вони втрачають здоров'я, ламаються тисячі доль. Могутність і безсилля людини продемонстрував Чорнобиль. І застеріг, не упивайся своєю могутністю, людино, не жартуй із ним. Тому що ти причина, але ти і наслідок.
Живі і мертві... всі відважні
Вітчизни-матері сини.
Людське життя, мов цвіт черешні,
Осипалось... не з їх вини!
Нам горе люте миром перебути,
Нам поховати зло в бетон і бронь.
1 не забути, доки світ і люди,
Синів землі, що відвели вогонь.
    10 грудня відзначається День захисту прав людини. В зв’язку  з цим  з 04.12  - 08.12. 2017 р. у Рокитнівському медичному училищі було проведено тиждень права. 04.12. було організована в бібліотеці  виставка «Правові знання громадянам». 05.12. – екскурсія в районну прокуратору для студентів І м/с . Юридична консультація студентам випускних груп «Моє право на працю». 06.12. – бесіда за круглим столом з представниками служби у справах дітей та молоді «Молодь проти насилля». 07.12 – брифінг за участю майора поліції «Закон. Правопорядок. Правосвідомість.». 08.12. – Всеукраїнський урок «Права людини»  з нагоди проголошення Загальної  декларації  прав людини.
6 грудня студентами  I-го  курсу спеціальностей «Стоматологія» та «Сестринська справа» під керівництвом викладачів Захисту Вітчизни Козаченко Ж.Г. та Ничипорчука С.І. було проведено тематичну лінійку, присвячену Дню Збройних Сил України.
На зустріч зі студентами були запрошені викладачі училища, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в республіці Афганістан Ковальчук А.І. та Ничипорчук С.І., а також воїн-інтернаціоналіст, учасник АТО підполковник Шкутов Ф.О., який цікаво і змістовно розповів про службу в Афганістані та антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях.
Студенти читали власного вірша донецького Кіборга - захисника аеропорту, в якому автор висловив свої переживання та любов до життя.
Привітав зі святом гостей, студентів, викладачів і директор училища  Кравець В.Р..
Мирного всім неба!
В усьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця  глобальна епідемія. Винятком не став і наш навчальний заклад. З метою профілактичної роботи студентами  ІV курсу  спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом кураторів Пасічнюк І.М., Ничипорчук С.О. було проведено інформативно-просвітницьку акцію «Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас». В рамках акції оформлено інформаційний куточок в холі; практичним психологом проведено годину спілкування в гуртожитку «СНІД – смертельна загроза людству. Знати, щоб жити», з використанням презентації та відеороликів.
Для молодших студентів дайджест-групою випускників було підготовлено інформаційні буклети, проведено  міні лекції з метою профілактики інфікування ВІЛ, формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ; виховання почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя. Адже зрозуміло, що студенти зовсім по-іншому сприймають інформацію, яку отримують від  батьків та викладачів, ніж ту, якою з ними діляться їхні старші товариші.
Також студенти роздавали червоні стрічки на знак толерантності до ВІЛ – позитивних людей, бо  червона стрічка є символом боротьби зі СНІДом. Завершилася акція запаленням свічок у вигляді стрічки в знак памяті про померлих від СНІДу та застороги від цієї чуми.
Сподіваємось, що кожен, хто прийняв участь в даній акції, усвідомив  всю небезпеку, яку несе в собі СНІД і зробить все можливе, щоб вберегти себе і своїх близьких від цієї страшної хвороби. Зупинимо СНІД разом!
“Protect & save life” – захисти і збережи життя. Саме під цією назвою стартував проект з військово -медичних змагань за організації і участі ВПА «Калина» на базі Рокитнівського медичного училища, де нам, молодіжному інструкторському складу "Транквілізатор" довірили підготовку команди студентів РМУ.
Якщо висловлювати всі емоції та враження, то не вистачить слів. А загалом, головним результатом був запал, яким горіли очі наших учасників. До суддівської колегії були запрошені наші кращі: представник ССО Джома Київський-суддя з військової тактики; рушійна сила сучасних технологій в розвитку армії і взагалі будь-якого розвитку друг Електрик – суддя з метання гранати; чудовий наставник, тактик і медик – суддя медичної підготовки, комендант змагань та організатор друг Тео. 
Чотири команди змагались по трьох дисциплінах: робота з АК-74 на час – «святе», метання гранати на точність, військова тактика і медична підготовка. Робота в червоній та жовтій зонах.
Хлопці та дівчата виклали себе на максимум – і саме ЦЕ було нашими очікуваннями від проведення даного заходу. Давно ми не бачили у молоді такого потенціалу до навчання та розвитку. Ми отримали цей потенціал саме від ВПА «Калина» та намагались ним поділитись з іншими студентами, котрі проявили бажання. Результат було помітно. Вони горіли від того,чим займались. Це КАЙФ. КАЙФ для них, КАЙФ для НАС, а особливо для наших наставників, які вкладають в нас всю душу. Час пролетів непомітно. Але все ж таки були переможці і переможені. Перше місце отримала команда «Прайд», дуже позитивні та заряджені студенти, які з першого дня тренувань проявили ініціативу в навчанні, як і з рештою всі інші учасники. Переможці отримали можливість випробувати свої сили на майбутніх обласних змаганнях. Решта команд теж отримають заохочувальні пропозиції.
Відверто кажучи, це було нелегко. Привернути увагу тих, більшості яким були цікаві лише сірі будні. Проте, сподіваємось , що нашого стимулу вистачить на всіх. І це лише чергова сходинка на шляху до вдосконалення себе і своєї країни.
Дуже дякуємо сприянню наших волонтерів : Олега Березюка, Леоніда Думенка. Дякуємо сприянню військового комісаріату, котрий забезпечив нас зброєю. Особлива подяка Укрмедтекстилю за надання бандажів «Білосніжка» для повноцінних тренувань.
Весь цей розвиток, відбувається завдяки ЛЮДЯМ. Справжнім і щирим, які готові пожертвувати останнім заради світлого майбутнього. А майбутнє – це ми – Молодь!
Виховний захід «Молитва», присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору.
Страшні роки Голодомору згадали у Рокитнівському медичному училищі студенти III-стомат групи разом із куратором Лозян В.В. Всім «…похованим без труни й молитви, позбавленим могили й шани…» була присвячена година пам’яті і скорботи «Молитва».
Учасники заходу максимально точно намагалися передати трагізм тих страшних часів у історії: декламували вірші, показували відео; періодично з’являвся образ Білої постаті, яка символізувала матір, що шукає свою померлу дитину… Лунали тривожні пісні….
Драматичним і завершальним акордом зворушили серця присутніх слова молитви, яку читали студенти зі свічкою у руці.
Пекельні цифри та слова
У серці б’ють, неначе молот,
Немов проклятий оживе,
Рік тридцять третій
Голод… Голод
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах,
І сім мільйонів (Боже мій!).
Не долічила Україна.
Саме такими словами розпочався мітинг реквієм у холі Рокитнівського медичного училища «Запалимо свічу…» (до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.). Метою заходу було вшанувати пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей; розвивати у студентів траурний етикет і виховувати громадянську свідомість, співчуття. Ведучі донесли інформацію про трагедію, яку неможливо забути.
Було продемонстровано відеоролик «Голодомор в Україні1932-1933 рр.» і вшановано хвилиною мовчання та запаленням свічок пам'ять всіх загиблих. І на завершення продекламовано вірш студенткою III-А курсу - Островець Іриною.

Днями молодий український письменник та мандрівник Максим Кідрук відвідав Рокитнівщину з презентацією роману «Не озирайся і мовчи».
Автор пізнавально та цікаво проанонсував свої книжки «Твердиня», «Зазирни у мої сни», «Не озирайся і мовчи», водночас демонструючи буктрейлери до книг.

Цікавими були розповіді з мандрівок автора та про те як він приходить до написання тієї чи іншої книги, про роботу над його наступною книгою «Де нема Бога»…
До зустрічі з письменником долучились студенти нашого училища, які були приємно враженні розповідями Максима.
22 листопада 2017 року студенти ІІІ-А курсу спеціальності «Лікувальна справа» під керівництвом куратора Довмантович Н.Г підготували та провели  відкриту виховну годину, приурочену пам’яті ГЕРОЇВ «РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ».
Події, з часу яких минув вже не один  рік, назавжди вкарбувалися в історію України, в серце кожного українця. Кожен з нас пишається тим, що справжні герої  народжуються на нашій землі – сміливі, свідомі, герої, які  готові  боротися за справедливість, за мир в Україні. ГЕРОЇ «РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ» - це ті, кого повинен визнавати кожен українець, і не забувати про те, що саме вони віддали своє життя за достойне майбутнє  кожного українця.
 
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня в нашому закладі відбулися заходи з нагоди 4 річниці від початку Революції Гідності в честь пам’яті Героїв Небесної сотні. У холі адміністративного корпусу студенти та викладачі згадували тривожні події Революції Гідності з відеоматеріалів хроніки. Згодом, після хвилини мовчання за загиблими на Майдані, слово надали юрисконсульту училища, учаснику Революції Гідності Огородніку А.В., який розповідаючи про ті трагічні події, звернувся до студентів із такими словами: «Історія Незалежної України писалася кров’ю 300 студентів в бою під Крутами, кров’ю учасників Революції Гідності, а зараз пишеться гарячою кров’ю наших захисників на Донбасі, і Ви, як молоде покоління українців маєте пам’ятати, як тяжко виборюється Незалежність від зовнішніх окупантів. Тому будьте гідними, свідомими та активними громадянами України, шануйте та любіть свою Батьківщину».
Також працівники та студенти училища, під час мітингу-реквієму,  разом з представниками влади, духовенства, ветеранами АТО та громадськістю селища урочисто поклали квіти до стелли Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.



Понад 12 років 16 листопада весь світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою  у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. В Декларації розглянуто основні  принципи толерантності і шляхи утвердження цих принципів у світовому співтоваристві.
   16 листопада за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.
  З нагоди Міжнародного Дня толерантності в нашому училищі було проведено акцію за участю представників Служби у справах дітей РРДА на тему: „Всі ми різні – всі ми рівні”.
Розпочала акцію психолог Служби у справах дітей Атаманчук І.А., яка розповіла, що толерантність - це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. Підкреслила, що для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
·  бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;
·  навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
·  цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
·  зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.
Головний спеціаліст Служби у справах дітей Шупрудько І.М. повідомила про адміністративну відповідальність підлітків різних вікових категорій за моральне, психологічне та фізичне насилля.
В ході акції студентам було запропоновано об’єднатися, торкнутись своїми долонями один до одного  і до кожного жителя планети Земля, прикріпивши кольорові «долоньки взаєморозуміння, доброти, милосердя, поваги, рівності »  до імпровізованого макета із зображенням   Землі.
Сподіваємось, що проведений захід дав можливість студентам ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.


1 2 3 4 5 6 7 8